Lukáš Rusek

Který bezplatný český antivir doporučujete?

Aviru mažu!!!! Nehlasovat pro Aviru

Nejlepší odpověď
briketka10

Avast free antivirus

Od mého používání NTB mám Avast.
Jiný Antivirus jsem nezkusila a zkoušet
ani nechci. Jsem nějak spokojená.

Data mi zálohuje postupně synovec.
Čistí mi ho taky od bordýlku a já si jen
mažu historii – mám usnadněnou práci 😁

Každému vyhovuje jiný musíme jejich
rozhodnutí taky uznávat.

Další odpovědi
Radius

Avast free antivirus

Používám Avast free antivirus a jsem spokojen. Mailovou schránku mám u Seznamu a používám webové rozhraní, když mi občas přijde mail od kamaráda (který se jmenuje např. Jan Novák) a jeho zpráva je psaná špatnou češtinou a obsahuje vždy nějaký odkaz (a třeba text, že mi chtějí poslat nějaké dědictví v milionech, tak to hned mažu takové nesmysly…), tak na ten odkaz nikdy neklikám. Když najedu na jméno Jan Novák kurzorem, tak vidím, že je to jen jméno (alias), skutečný odesilatel je nějaká dlouhá nesmyslná adresa kdoví odkud, tak to hned smažu.

gecco

Microsoft Security Essentials

Ani jeden antivir, lhostejno, zda free či placený, nezaručí uživateli sám o sobě bezpečnost dat na zařízení, které komunikuje s okolím (např. připojeným k netu).
Nutná je další podmínka – uživatel nesmí být ´blbec´…
😉
Osobně na několika zařízeních (s uživateli různého ražení) provozuju řadu let AVAST! free. Na některých zařízeních (svých) nemám žádný antivir.
A bez problému…
😉
Pro uživatele zdechlé (se něco naučit), neschopné (něco dodržovat) a prostě ´blbé´ , doporučuju MSEss…, sice jim nemohu slíbit (dokonce to nemohu ani prohlásit), že funguje – ale to je jedno – slibuje jim to MS – a nikdo jim nedá to, co jim MS slíbí…
😁
___
Takže – viz anketa (a tvůj někdejší dotaz na „optimalizující antivirus“) – Microsoft Security Essentials je pro tebe to pravé…
😁

Lamalam

Jiný

Žádný, na Linuxu antiviru netřeba.

Kepler

Jiný

V podstatě každý bezplatný je téměř je ničemu. Už jsem jich vystřídal asi osm.

brillant

Jiný

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jaký%20an­tivir%20zdarma

Arne1

Jiný

Microsoft, Avira nejsou české. Avast a AVG už je sporné, sice to založili češi, ale vládu tam mají cizí fondy.
U nás jsem dlouhá léta byl zastáncem AVG, to bylo ještě v dobách kdy to byla česká firma. Tehdy ještě fungovalo, že se dalo domluvit že v případě problému vyšlou člověka k nám a ten dá počítač do kupy ( a jednou dokonce od nás posílal aktualizaci virových definic), nebo se počítač doveze k nim. Před několika lety ale spolupráci vypověděli, ale běžná zákaznická podpora fungovala dál.
Před několika dny jsem řešil problém a vybaflo to na mně, že si mám zaplatit verzi Premium a pak budu moct virus (trojana) odstranit. Jenže co je to verze Premium ? Máme zaplacené běžnou verzi Internet security a o nějaké další nadstavbě nic nevím… Pak jsem bádal po webu po nějakém telefonu na někoho kdo by mi řekl co to má znamenat – nikde nic, jen stupidní webové formuláře. Následně mi kolega řekl, že tam posílal dotaz a na odpověď po dvou měsících už nečeká..... Takže tohle ne! Tradice je dobrá, ale služby tomu musejí odpovídat.
U Avastu se obávám že to bude podobné – na jejich webu jsem taky žádný rozumný kontakt neobjevil, ona je to taky dnes už stejná firma jako AVG. A i když třeba Baudyše jsem kdysi osobně znal ještě dříve než Avact založil, tak sentiment stranou…

Není to úplně odpověď na tvou otázku, ptáš se na antivir zdarma. Já ti říkám, že tyhle dva už nechci vidět ani placené.

Lukáš Rusek

Milý brillante, nemusíš mi posílat odkaz na podobné otázky protože aktuální doba je jiná. Jednoduše řečeno: antiviry už byli mnohokrát aktualizované od té doby, co sem na odpovědi.cz dali ty otázky. Takže tím pádem buď lépe chrání, nebo hůře. Ale děkuju cenním si tvé odpovědi. Každou odpověď uvítám. :)

Kepler

Avira, pokud vím, česká je. Ale připadá mi, že všechny ty okleštěné bezplatné verze slouží jenom jako prostředek pro vyskakovací okna, aby sis koupil verzi placenou. K ničemu jinému to totiž není. Ať jsem používal bezplatný vir jaký chtěl, vždycky to nějakého šmejda chytlo.