Tmavovlaska

Jaký antivirák?

Mám problémek, skončila mi platnost antiviráku Avast. Cca po roce a teď to po mně chce registraci nějakou a asi to vypadá už na placenou službu, což nechci, takže jak to mám udělat, abych za to nemusela nic platit? Odinstalovat a nainstalovat nový Avast? Nebo úplně jiný antivirák? Jaký? Díky za tipy.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Stačí se znova zaregistrovat http://www.avas­t.com/cs-cz/registration-free-antivirus.php

Jaký antivir je nejlepší Vám asi nikdo neřekne, protože, každý si myslí, že ten jeho je nej…

Je to něco jestli je lepší značka Panasonic nebo Philips.

Nejlepší asi budou dlouhodobé sledování testů

http://www.zi­ve.cz/bleskov­ky/novy-test-antiviru-vite-jak-se-umistil-ten-vas/sc-4-a-153924/default.aspx

A nedávat moc na reklamu. Každý antivir o sobě tvrdí že je ten nej.

Než antivir je lepší nějaký security balík, kde kromě antiviru je Firewall, antispyware, Antispam,…

Další odpovědi
anonym

můžete klidně zůstat u Avastu (resp. „Avast Free“), jednou za rok sice vyprší registrace ale tu můžete opět na další rok získat zdarma … a tak stále dokola.

nezávislé testy antivirových programů dělají uznávaní média jako například Virus Bulletin nebo AV Comparatives … rozhodně nedejte jen tak na nějaké doporučení kolemjdoucího, který se v tom moc nevyzná a kvality antivirového programu víceméně jen tipuje od oka.

zde si můžete vybrat ten „nejlepší“
konkrétní testy najdete seřazeny podle metody a data pořízení http://www.av-comparatives.or­g/comparatives­reviews/main-tests

// poslední verze avastu si v těchto testech vedou už velmi dobře

Elk

Já používám pouze Microsoft Security essentials a jsem nadmíru spokojen, žádný jiný nepotřebuji. Je zdarma na Stahuj, ale pouze pro originál verze Windows.