Anka1597

Jaký obor v lékařství byste si vybrali?

Chci jít na medicínu, ale nevím, jaký obor si mám zvolit. Moc nemusim krev, i když se tam určitě někde objeví. A pitevna mě také čeká (to také zrovna není můj šálek kávy). Hodně chci pomáhat lidem a to v medicíně. Jak jste na tom vy? Předem děkuji za odpovědi. 🙂
Doplňuji:
Navíc teď studuji humanitní obory, tak nevím jestli jsem si raději neměla vzít přírodovědnou větev. Přihorší mi to nějak?

Nejlepší odpověď
Pájo

Všechno pěkně popořadě… příprava, přijímačky, všechna úskalí prvního ročníku a pak s otevíráním obzorů příjde výběr specializace… profilovat se budeš ve vyšších ročnících ;)

Další odpovědi
Sůwa

Letos se dík neblahým okolnostem stávám pomalu „odborníkem“ přes různá odvětví medicíny a poprvé mne napadlo, že kdybych byla lékařem, tak jedině kardiologem. Jinak bych všem lékařům doporučila širší záběr, protože při úzké specializaci mohou nadělat víc škody než užitku. Pak by se snad nestalo, že na ORL sníží pacientovi TK až zkolabuje a vysvětlí to tím, že to není jejich obor 🙂.

ReHu

Anesteziologii? Zubárnu?

Nikkol

S ohledem na budoucí výdělěk rozhodně stomatologii. Ale s ohledem na to co píšete, bych se medicíně vyhnula velkým obloukem.

Wang

Pozor na tu zubařinu, pro nerozhodnutou ženskou žádný med.. ono to vypadá fajn, peníze taky dobrý, ale většiou z toho ty ženský utečou, protože je ta práce stresuje (dělaj lidem bolest), mnohdy na ní nemají dost (fyzický) síly, ne vždy to krásně voní. Myslím si, že chlapi tu zubařinu dělaj proto o něco líp.

akcul

vadí ti krev a chceš být doktorkou?co takhle např.psycholog,dět­ský lékař,nebo kožní a podobní specialisté nechci nikoho urazit ale v podstatě se tam nic moc nedělá nědelá a myslím že je to dobře placené.