Avatar uživatele
Jakub

Jaký máte názor na psa upoutaného ve vozidle?

Zastavila mně hlídka „VB“ a po rutinních úkonech mi policajt mírně vytkl, že mám ve vozidle neupoutaného psa. Podotkl jsem, že pes je klidný a na cestování zvyklý. Leží klidně a nepobíhá po autě, jak často vidíme. To mu nestačilo a vysvětlil mi, že když budeme mít dopravní nehodu, tak se pes změní v nebezpečnou věc, která může ohrozit ostatní spolucestující. Můj názor je ten, že když havaruju s uvázaným psem, tak ho asi uškrtím a neumožním mu se dostat ven, když přežije. Jaký je váš názor? (pokutu mi nedal)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5141 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Také jsem to četla, že by psi měli být v autě připoutaní, ale také je nevážu.
Co se týče toho uškrcení, nejsou připoutání vodítkem, ale existují bezpečnostní pásy.
Myslím, si, že to pro psa ideální není, protože není jako člověk a nevydrží v jedné pozici několik hodin. Jednou leží na pravém, boku, pak na levém, občas na břiše, nebo sedí a sleduje krajinu 🙂, sice to nemám vyzkoušené, ale myslím, že je možnost, že se do nich mohou zamotat, nebo to pro ně není pohodlné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BENYTA

Předesílám,že je taky nepoutám,ale je pravda,že při nehodě může třeba proletět předním oknem,a pokud se z auta dostane,může se ve stresu zaběhnout…je to dvojsečné…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Ještě jste zapomněli na to, že v případě havárie může:

  1. způsobit další havárii, protože může běhat zmateně po silnici a ohrožovat ostatní
  2. může být tak oddaný, že si sedne před auto a k tobě jako zraněnému prostě nikoho nepustí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Asi nemyslíte hlídku VB,že?
Nikde není žádný předpis, jak musí být zvíře (jakékoliv) zabezpečeno. Musíte se postarat "k) zabezpečit přepravované zvíře tak, aby neohrozilo řidiče a přepravované osoby, "
zákon 361/2000

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Taky by mohl hlasitě štěkat a pak neuslyšíme zvuk motoru že jo?Ha.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anetadela1

Já si myslím, že by připoutaný být měl pokud je na sedačce. My našeho psa vozíme v kufru, takže problém nemáme.

před 5140 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek