Jakub

Jaký máte názor na psa upoutaného ve vozidle?

Zastavila mně hlídka „VB“ a po rutinních úkonech mi policajt mírně vytkl, že mám ve vozidle neupoutaného psa. Podotkl jsem, že pes je klidný a na cestování zvyklý. Leží klidně a nepobíhá po autě, jak často vidíme. To mu nestačilo a vysvětlil mi, že když budeme mít dopravní nehodu, tak se pes změní v nebezpečnou věc, která může ohrozit ostatní spolucestující. Můj názor je ten, že když havaruju s uvázaným psem, tak ho asi uškrtím a neumožním mu se dostat ven, když přežije. Jaký je váš názor? (pokutu mi nedal)

Nejlepší odpověď
ReHu

Také jsem to četla, že by psi měli být v autě připoutaní, ale také je nevážu.
Co se týče toho uškrcení, nejsou připoutání vodítkem, ale existují bezpečnostní pásy.
Myslím, si, že to pro psa ideální není, protože není jako člověk a nevydrží v jedné pozici několik hodin. Jednou leží na pravém, boku, pak na levém, občas na břiše, nebo sedí a sleduje krajinu 🙂, sice to nemám vyzkoušené, ale myslím, že je možnost, že se do nich mohou zamotat, nebo to pro ně není pohodlné.

Další odpovědi
BENYTA

Předesílám,že je taky nepoutám,ale je pravda,že při nehodě může třeba proletět předním oknem,a pokud se z auta dostane,může se ve stresu zaběhnout…je to dvojsečné…

Miroslavst

Ještě jste zapomněli na to, že v případě havárie může:

  1. způsobit další havárii, protože může běhat zmateně po silnici a ohrožovat ostatní
  2. může být tak oddaný, že si sedne před auto a k tobě jako zraněnému prostě nikoho nepustí.

cukrar

Asi nemyslíte hlídku VB,že?
Nikde není žádný předpis, jak musí být zvíře (jakékoliv) zabezpečeno. Musíte se postarat "k) zabezpečit přepravované zvíře tak, aby neohrozilo řidiče a přepravované osoby, "
zákon 361/2000

vecernice

Taky by mohl hlasitě štěkat a pak neuslyšíme zvuk motoru že jo?Ha.

anetadela1

Já si myslím, že by připoutaný být měl pokud je na sedačce. My našeho psa vozíme v kufru, takže problém nemáme.