Luna7

Jaký mám mít příjem, když chci zhubnout?

Zdravím, potřebovala bych poradit s nastavením příjmu. Někde jsem četla, ze pokud chci hubnout, mám si nastavit příjem na váhu, kterou bych chtěla + samozřejmě kaloricky deficit. Tudíž jsem si nastavila bazální metabolismus na 65 kilo (teď mám 70), což mi vyšlo nějakých 5992 kJ. Plus aktivita takže jim nějakých 6500 kJ, když se hýbu (aby konečný příjem byl pod 6000 kJ, nebo jím tak, abych měla 6000, když necvičím). Na jedné diskuzi mi však řekli, ze je to špatně a bazální metabolismus si nemám nastavovat na váhu, kterou chci, ale na váhu, kterou mám + kaloricky deficit. Teď jsem teda z toho úplně zmatena, můžete mi prosím někdo poradit? Moc vám děkuji

Odpovědi
Kelt

Výdej musí být větší než příjem. A čím více údajů, tím z toho budeš mít větší zmatek. Stačí se občas zvážit, vyzkoušet nějakou sportovní aktivitu a upravit jídelníček. U každého jídla najdeš množství energie a složení a stejně tak výdaj o energii při různých činnostech. Ale lepší je sledovat vlastní pokrok. Hlavně vydrž.

Jiří Bohumil

Jdeš na to moc složitě. Už jsem tu snad i popisoval „půlkrajíčkovou dietu“. Velmi zjednodušeně:
Snídaně – půl krajíčku chleba s něčím (máslo, sýry, tvaroh, salám a.t.d.)
Zapíjet neslazeným čajem, případně s umělým sladidlem.
Svačina – totéž
Oběd – cokoliv v dávce 2/3 až poloviční než běžně
Odpoledne svačina – půl krajíčku chleba s něčím
Večeře max. v 18.00 a totéž
Pak již nic nejíst. Pouze možno pít.
Vyloučit cukry.
Nutno dodržovat bezpodmínečně.
Není nutné zvýšení fyzické aktivity.

ALE ! Měsíc se nic neděje! Nutno vydržet i dál.
Ale asi se po měsíci nějak přestaví ten „métabolismus“ a pak, za každý měsíc, jde 5 kg dolů.
A pokud se po snížení hmotnosti i mírně upraví životospráva oproti dřívějšku, (nezačne se dohánět promeškané) ani „jo-jo“ efekt se nedostaví.
Stálá kontrola váhy a okamžitá případná mírná „korekce“ příjmu po několik dní.
Osobní zkušenost. Realizováno před 5-ti lety. Za 6 měsíců – 25 kg.
A udržuji bez problémů.

da ny

Možná asi kolem 1500 kcal
https://www.pes­tryjidelnicek­.cz/magazin/hub­nuti/pocitani-kalorii-neni-pri-hubnuti-samospasitelne/
https://zena.ak­tualne.cz/kra­sa/hubnuti-a-kalorie-jak-rychle-spocitat-co-muzete-snist/r~i:arti­cle:804270/
https://fitplan­.cz/kaloricke-cyklovani-pri-hubnuti/
Hodně zelené zeleniny (alespoň 300 g/den, bílky, syrové žampiony zaženou "hlad"ú