jaký má význam slovo lolitka?

jaký má význam slovo lolitka ??a proč se to tak říká dívkám?

Nejlepší odpověď
Mandarinka

Zkrácený výraz pro gotická lolita. Jde o napodobení módního stylu mladých dívek a žen (16–30 let) viktoriánských porcelánových panenek. Lolitky chtějí být co nejroztomilejší, nikoli sexy. Naproti tomu ženské jméno Lolita bývá přezdívkou lehkých dívek na pornografických webech na internetu (jde o zneužití označení lolita, který má přesně opačný význam).

Zdroj: http://www.slovnik-cizich-slov.cz/lolita.html

Další odpovědi
Krugerka

Říká se tak holkám v mladším věku..např. když jsem měla kluka o 5 let staršího tak mi on i jeho kamarádi říkali lolitka že su jako mladdší..a jak už se tu píše Lolity najdeš na porno stránkách…

Dandi

souhlasím s tím co se tu již napsalo.

makyna

souhlasím s ostátními nevim proč bych měla psát něco co je už napsané

alenka901

původně jen malé/mladé děvče, je to označení módního stylu (lolita móda/gothic lolita, tento styl rozhodně nemá být nijak vyzývavý! jak by se někteří mohli mylně domnívat, ba naopak), Lolita se říká lehčím děvám (=zneužití slova v opačném výzamu, malé neviné dívky x vyzývavé dívky, dle románu od Nabokova – Lolita)

Attack-design

dnes se spíše tak říká pornoherečkám