Avatar uživatele
annas

Jaký má František Nepil názor na význam komunikace?

„Slovo není jen zvukem a nástrojem dorozumění. Slovo je lékem a je potravou. Ne každé, pravě tak jako ne všechno, co je potravou, je někdy k jídlu. A pak – i v tomto světě plném diškrécí, všimného a jiných numismatických projevů, je slovo i odměnou, a ne malou…“

O kterých negativních společenských jevech mluví? Souhlasíte s jeho myšlenkami?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, vagra, anonym, anonym, gagaga před 4999 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
1popelka1

Souhlasím s ním.
Nepoukazuje mimojiné na podplácení? → numismatické projevy..Diškreci znám jako dýško…
Mluví o tom, že peníze a podplácení světem hýbou, lidé si zvykli dávat a přijímat peníze a mnohdy zapomenou na slovní odměnu, která pohladí na duši mnohem více (teda alespoň mě).
Poukazuje na to, že lidé málo spolu komunikují a zaměřují se na konzum.
Uvědomuje si, že i slovo může bolet a ublížit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Slovo je odměnou. Velká pravda !!!

Pro mě je velmi důležité když se někdo vyjádří k mému problému, výtvoru či postoji. A jsem vděčný i za negativní postoj.
Mlčení udržuje člověka v nejistotě.
Myslím si že mlčení je také svým způsobem pokrytectví, protože zbavuje člověka nutnosti obhajovat svůj názor.

Myslím, že otázka byla vhodně položena. Mám pocit, že v dnešní době se to nenosí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bumbes

Odpověď už je přímo v otázce:

Slovo „už je“ jen zvukem a nástrojem dorozumění … ztrácí schopnost být lékem a duševní potravou.

Na druhou část otázky odpovídám:
Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

pokud vím tak byl režisér zcénarísta,spi­sovatel,psal pohádky pro dětí,angažoval se v rozhlase a navíc byl vypravěč,tak bych řekla že měl hodně kladný vztah ke komunikaci,ale pokud otázka byla konkrétnější a ptáte se jestli se vyjadřil ke komunikaci tak to nevím

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek