annas

Jaký má František Nepil názor na význam komunikace?

„Slovo není jen zvukem a nástrojem dorozumění. Slovo je lékem a je potravou. Ne každé, pravě tak jako ne všechno, co je potravou, je někdy k jídlu. A pak – i v tomto světě plném diškrécí, všimného a jiných numismatických projevů, je slovo i odměnou, a ne malou…“

O kterých negativních společenských jevech mluví? Souhlasíte s jeho myšlenkami?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Souhlasím s ním.
Nepoukazuje mimojiné na podplácení? → numismatické projevy..Diškreci znám jako dýško…
Mluví o tom, že peníze a podplácení světem hýbou, lidé si zvykli dávat a přijímat peníze a mnohdy zapomenou na slovní odměnu, která pohladí na duši mnohem více (teda alespoň mě).
Poukazuje na to, že lidé málo spolu komunikují a zaměřují se na konzum.
Uvědomuje si, že i slovo může bolet a ublížit.

Další odpovědi
mosoj

Slovo je odměnou. Velká pravda !!!

Pro mě je velmi důležité když se někdo vyjádří k mému problému, výtvoru či postoji. A jsem vděčný i za negativní postoj.
Mlčení udržuje člověka v nejistotě.
Myslím si že mlčení je také svým způsobem pokrytectví, protože zbavuje člověka nutnosti obhajovat svůj názor.

Myslím, že otázka byla vhodně položena. Mám pocit, že v dnešní době se to nenosí.

Bumbes

Odpověď už je přímo v otázce:

Slovo „už je“ jen zvukem a nástrojem dorozumění … ztrácí schopnost být lékem a duševní potravou.

Na druhou část otázky odpovídám:
Ano

anonym

pokud vím tak byl režisér zcénarísta,spi­sovatel,psal pohádky pro dětí,angažoval se v rozhlase a navíc byl vypravěč,tak bych řekla že měl hodně kladný vztah ke komunikaci,ale pokud otázka byla konkrétnější a ptáte se jestli se vyjadřil ke komunikaci tak to nevím