Elixír

Jaký má chemicky vzorek lék, Zoleptil 50?

Zajímalo by mne chemické složení Zoleptilu 100, 50, 25, a jestli je stejné?
Doplňuji:
100, 50, a 25, jde o množství v balení. více mne zajímá chemický vzorec.

Nejlepší odpověď
dejavu

Tady je namalovaný http://pubchem­.ncbi.nlm.nih­.gov/summary/sum­mary.cgi?sid=927­29688

Další odpovědi
mosoj

Chemická látka je stejná . Jak sám píšeš čísla znamenají sílu (obsah účinné látky mg)
Tablety dále obsahují pomocné látky ( tabletovací příměsi ). Jsou stejné u všech tří koncentrací, liší se ale množstvím. Více účinné látky, větší tableta, víc pomocných látek.

http://www.su­kl.cz/modules/me­dication/deta­il.php?code=0031876&t­ab=texts
Doplňuji:
2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ
Zoleptil 25
Jedna obalená tableta obsahuje zotepinum 25 mg.
Zoleptil 50
Jedna obalená tableta obsahuje zotepinum 50 mg.
Zoleptil 100
Jedna obalená tableta obsahuje zotepinum 100 mg.
Pomocné látky se známým účinkem:
Zoleptil 25
Monohydrát laktózy 14,71 mg, tekutá glukóza 1,12 mg a sacharóza 28,1 mg.
Zoleptil 50
Monohydrát laktózy 29,42 mg, tekutá glukóza 2,53 mg a sacharóza 54,11 mg.
Zoleptil 100
Monohydrát laktózy 58,85 mg, tekutá glukóza 4,42 mg a sacharóza 101,37 mg
Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1.

Kelt

V letáku u toho léku by to mělo být uvedeno, teda aspoň základní složení – název těch nejzákladnějších látek. Pokud nejsi chemik nebo farmaceut, tak to stejně nepochopíš.