Mirdas

Jaký kombinovaný sporák by jste doporučili ?

I z vlastní zkušenosti do 10 000,–Kč
v energetické třídě A
samozapalovací jiskrou
bezpečnostní plynovou pojistkou
gril

Děkuji
Doplňuji:

Kombinovaný sporák je, nebo není dobrá volba ?

_

Nejlepší odpověď
da ny

Mám Elektrolux EKK545000 spíše stříbrná s nádechem dozlatova
a jsem spokojená :)
Má vše, co požadujete a něco navíc :)
Zpočátku jsem jen musela vychytat pečení litých buchet, aby se mi střed příliš nevyboulil. Peču je v horní části – horký vzduch.
Někde jsem přečetla radu, že se má zapíchnout na 3 – 5 míst ve střední části již zapečeného těsta makarón. Vyzkoušeno, funguje to :).
Měla jsem troubu plynovou – tedy prostornější. Musela jsem odložit velké pekáče a přikoupit menší i plechy.
Ve výbavě jsou 2 plechy (hluboký a mělký), zasouvají se do drážek a rošt.
Ještě se chystám přikoupit mělké (na pečení cukroví), ale i na těch 3 pozicích to jde rychle. Přesouvám jen cukroví připravené na pečícím papíru, až plechy zchladnou.
Přeji šťastnou ruku při výběru!
Doplňuji:
Zakoupený v expert Elektro v srpnu 2013

Další odpovědi
Dochy

Já jsem pro kombinaci. Vyhovuje mi komfort el. trouby a rychlost a snadnost ovládání plynového vařiče. Jaký typ Ti neporadím. Pojistku plamene maj snad už všechny? Jiskra: funkce navíc, potřeba není, ale je to pohodlné a myslím, že zas tak moc nestojí. Ale to je na Tobě, dá se bez toho žít.
Velikost, jak píše Da ny: Myslím, že to není tím, že plynová je velká a el. malá. Spíš každý výrobce si jede svůj rozměr a MORA je (nebo alespoň bývala) prostornější. I elektrická. Plechy z dřívějška do nové trouby taky nenatlučem…