pas

Jaký je vztah mezi příbuzným – viz popis?

Dobrý den, Může mi prosím někdo vysvětlit jaký je příbuzenský vztah, alespoň podle názvu mezi : Otec dcery a matkou ženicha? Děkuji

Odpovědi
Edison

Žádný. Přesněji matka zetě, otec snachy.

elkon

Žádný, jsou si vzájemně cizí. Nejsou to příbuzní.

Pepa25

Není zde žádný vztah a už vůbec ne příbuzenský. Vztah švagrovství vzniká pouze mezi jedním manželem a příbuznými druhého manžela. Ani švagrovství není příbuzenský vztah v právním slova smyslu, rozvodem zaniká, ale ne smrtí (viz Občanský zákoník, § 774).

dubraro

Zmatený dotaz.
Právně mezi nimi žádný vztah není, ale ty vztahy mají názvy. Otec dcery je tchánem jejího manžela, matka ženicha je tchyní jeho nevěsty.

yuko

žádný, pokud se ti dva – otec dcery a matka ženicha nevezmou.

cochee

Už to čtu asi po desáté a furt mi není jasné, co tím básník chce, zaprvé je to divně vyskloňované a za druhé, jaký otec dcery, myslíš tím otec nevěsty?

pas

Žádný?? Zajímavé

Pepa25

Právně žádný. Samozřejmě, oba mají stejný zájem o zdraví, štěstí atd. svých dětí a vnoučat, budou se potkávat na rodiných událost, kde by se měli minimálně snášet, mohou se i blíže přátelit, ale nejsou to příbuzní

Edison

Jestli máš lepší informace, tak se neptej. Ani dědit mezi sebou nemůžou bez závěti, ani zdravotní informace navzájem nedostnou bez vzájemného výslovného souhlasu… Prostě NULA.