Kadee

Jaký je významový rozdíl slov „zasít“ a „zasázet?“

Nejlepší odpověď
annas

Zasít – vpravit semeno do země ručně nebo strojem.

Zasázet – naklást, vložit do země rostliny, aby rostly – brambbory, sazenice, stromy.

Další odpovědi
hanulka11

já zaseji semínka a teprve z nich vyrostou sazenice, které pak sázím

sejtanka

seje se např,obilí,tráva atd.tzn.-hustěji
sází se např.brambory což znamená ,že se sadí v určitém sponu,např.30×30 cm.

Elk

Setí se provádí velkoplošně a sázení se může provézt i ručně – kytky, stromy.

dudu

Za pletení těchto pojmů létaly u nás ve škole koule, takže: sejí se semena, sází cibuloviny a brambory, pěstují se rostliny a chovají zvířata a děti!!