Avatar uživatele
autacek

Co je hnací motor Vašeho života?

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Roman71, seraphico, Gus_Fring, Speed77 před 124 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Matesax

Deprese, smutek a touha po sebevraždě. Když mi došlo, jak blízko a snadno k tomu vše ukončit, nevidím důvod, proč nezemřít beze strachu, či lítosti, při čemkoli, čeho se smrtelní bojí. Být kdekoli, učinit cokoli ... Teprve na odlehlém místě, sám, bez pomoci - málem umrzl, málem se utopil, ... - teprve tehdy vidím hodnotu a krásu života. Deprese se prolíná s beznadějí a neschopností dál pokračovat. Ale u mne velí hlas rozumu a logiky. A logika když zavelí, tak musím přežít, abych mohl ještě dál. Rozu mi mi pak najde cestu a pak mohu pocítit tu nepatrnou radost, že jsem to vše vlastně ještě přežil.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Speed77

Smyslem života je život samotný. Motorem života je dobře žít, prožívat ten život v přítomném okamžiku, vést důstojný život, dělat to, co člověka baví a po čem touží, hlavně něco užitečného.
Mým osobním motorem je má vlastní ctižádost a touha poznávat. Tak jako asi u všech lidí, kteří můžou mít odlišnou ctižádost. Totéž i s tou touhou po poznání, po vědění, každý člověk je od přírody zvědavý, bohužel škola a společenské konvence to potlačují.

Upravil/a: Speed77

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Hlavně rodina,naši psi,koníčky,občas i práce.Hlaní je si vždy najít něco,na co se těšíte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Popíši jeden, který ovšem bohužel není "můj". Třeba "honění penízků" je PERFEKTNÍ motor pro "další plány do života". Samo o sobě se stane způsobem bytí, v kterém můžou jednotlivci, někdy i CELÉ SPOLEČENSTVÍ spatřit hluboký smysl a také způsob, jak "neztratit chuť na další plány".

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nassin

Zdravé srdce.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Avatar uživatele
Gus_Fring

V podstatě žádný. Ale nehodlám nikdy dělat sebevraždu. Dost jsem totiž přemýšlel a došel k tomu, že pokud sebevraždu udělám, tak už nikdy žádné hezké chvilky nezažiji. Ale pokud budu žít jak dlouho mohu, tak se mohu xkrát ztrapnit, xkrát být odkopnut, nebo xkrát mít depresi. Ale vždy nastane něco pozitivního. Takže se vyplatí žít, protože když někdo nežije, tak ho už nic nečeká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Práce v chráněných dílnách, investování a pomoc youtuberům.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Někdy je to manželka :-D :-D :-D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Je toho mnoho, ale jako velmi důležité je pro mne poznávání, přemýšlení, vymýšlení, komunikace se zajímavými a chytrými lidmi (jak slovně tak i písemně), spokojenost má a mě blízkých lidí, úspěšné řešení problémů a.t.d, a.t.d.
V době kdy jsem byl ještě i v "pracovním procesu", pak i zajímavá profesní práce a úspěchy v ní. Což zní sice jako fráze, ale je to pravda.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Slib se zárukou, že tahle celosvětová "divadelní podívaná" brzy skončí a začnou velmi pozitivní změny pro lidstvo. Signály o tom, že se toho dožijeme, přicházejí ze všech stran :-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
moníčeččík

Upravil/a: moníčeččík

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Srdce. Učí se to někde na II. stupni ZŠ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vitek04

Pervitin a chlast

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Questman

Popravdě, nemám tušení. Vím, co to bylo dřív ale teď už vůbec nevím.
Sice pořád funguje a žene mě dál ale když se zamyslím, tak nedokážu říct, co ta síla vlastně je, co je moje motivace... ale radši po tom moc nepátrám abych o ni nepřišel :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jsem Jan

Tak pro mě je hlavní vidět všechno co jsem vždycky vidět chtěl. Lidstvo má a mělo plno zajímavých lidí, kteří vytvořili úžasné věci a skvělé myšlenky. Chci ty věci a nápady poznávat a pochopit je. Prozkoumat toho co nejvíc. Zdokonalit se alespoň na základní úroveň v aktivitách, které mi připadají zajímavé. Dopředu mě asi žene i křesťanství. Dělá mi radost a naplňuje mě pomáhání druhým.
Jsem celkem rád, že jsem na tohle přišel ve svých 19 letech. Teď už to stačí jen realizovat.

Upravil/a: Jsem Jan

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
xiperio

Moje děti !!!!

Avatar uživatele
moníčeččík

Nedostatky jako hnací motor pro náš šťastnější život
lajknito
lajknito

Máte to taky tak, že byste chtěli mít určité schopnosti a dovednosti, jako mají vaši blízcí nebo úspěšní lidé, ale říkáte si, že VY něco takového nedokážete? Také používáte na svoji obhajobu hesla typu: já na to nemám buňky nebo jsem levý jako šavle? Také byste chtěli na jednu stranu danou věc umět a nejlépe v ní i vynikat, ale na druhou stranu pro to (zatím) nejste ochotni nic udělat?

A to bude nejspíš TEN problém! Něco chceme, ale zůstáváme jen u chtění a výmluv. To, že něco v tuto chvíli neumíme, nebo že nějací nejsme, neznamená, že se to nemůžeme naučit. Chce to jen vystoupit z komfortní zóny výmluv a lenosti, udělat první krok a vytrvat! Nelze očekávat, že po prvních pár pokusech či pár hodinách učení budeme experty, ale určitě budeme o kousek dál, než jsme byli předtím. Teprve opakování z nás dělá MISTRY! Říct, že něco neumím, nebo že mi to nejde, je to nejjednodušší a zároveň to nejhorší, co pro sebe můžeme udělat. Vzdát se, tvářit se, že je to OK, ale ve skrytu duše zůstat nespokojenými. Tato nespokojenost snižuje naši sebehodnotu a zhoršuje vztah k sobě samým.Znám to moc dobře z vlastní zkušenosti. Tak třeba na dovolených jsem si připadala jak tele, protože moje angličtina byla pořád na stejné, možná i horší úrovni, než když jsem chodila do školy. Vždy jsem se cítila velmi trapně a po každém návratu domů uvažovala o tom, že bych s tím měla začít konečně něco dělat. To, že jsem neuměla anglicky, mě svým způsobem hodně omezovalo a dostávalo do nepříjemných situacích, ve kterých jsem se necítila dobře. Po pár týdnech jsem však vždy celou záležitost hodila za hlavu. Vždyť už bylo přece po dovolené a v práci jsem angličtinu nepotřebovala! Beztak chodit do nějakého kurzu 1x týdně vlastně nemělo smysl, protože jsem věděla, že doma se stejně učit nebudu, tak na co vyhazovat peníze? A problém je vyřešen!Jenže tato situace se v budoucnosti opakovala zas a znovu. A protože my lidé jsme se sebou většinou stále nespokojeni, užíráme se svými nedostatky, kdykoliv k tomu máme příležitost. Díky tomu pak upadáme do stále hlubších depresí a nesebelásky. Jak bychom se přece mohli mít rádi, když jsme tak nedokonalí? Místo toho, abychom se přijímali takoví, jací jsme a cenili si všeho, co už umíme, tak děláme pravý opak a sami sobě ubližujeme.
Ptáte se jak z toho ven? Odpověď je snadná :-) Podívejte se na vaši situaci z jiné perspektivy! Ne jako na problém, ale jako na super možnost či životní výzvu (tak mimochodem vznikají i velmi úspěšné byznysy). Učit se něco nového je velmi obohacující a může to být i zábava. Učení vždy neznamená jen nudu, těžkou dřinu, slzy a pot. Samozřejmě záleží, na čem zrovna makáte. Každopádně učení a nabývání nových schopností vám může doplnit hladinu endorfinů. I díky malým úspěchům na sebe můžete být náležitě hrdí (stejně jako já, po přihlášení se do dvou různých kurzů angličtiny). Najednou se vám zvýší sebevědomí a vy pociťujete stále více radosti!Nejen že jste bohatší o vytoužené znalosti a dovednosti, ale můžete získat i nové přátele, kontakty či zcela změnit svoji životní cestu. Vůbec to nemusí skončit jen tím, že se přihlásíte na lekce kizomby a stanete se super tanečníky tohoto náročného tance. Tím, že si dovolíte jít za svým snem, dáváte životu najevo, jak se máte rádi. Život vás za to odmění nejen tím, že budete umět tančit, ale na lekcích můžete poznat např. svého životního partnera, nového zaměstnavatele či nejlepší kamarády (přesně tak, jak se to stalo mně díky tomu, že jsem se odhodlala vstoupit do neznáma a vyrazila sama na jednu týdenní akci osobního rozvoje). Tím, že si dáte šanci, se vám můžou rozšířit obzory i do dalších sfér vašeho života. A to jen díky tomu, že změníte úhel pohledu a vezmete život do vlastních rukou.Pokud něco chcete, nepřemýšlejte nad tím moc dlouho! Pak za vás rozhoduje mozek, který se mnohdy nových věcí bojí. Jestliže něco chcete, jednejte hned! To k vám totiž promlouvá tichým hláskem vaše duše, která doopravdy ví, po čem toužíte. Jen my lidé jí bohužel často nenasloucháme a nebo její šepot neslyšíme.Pokud chcete mít šťastnější, spokojenější a bohatší život, tak si dejte zelenou a řekněte svým přáním ANO. Budete odměněni. Přeji všem hodně štěstí a níže přikládám ještě pár moudrých slov na povzbuzení :-)

„To nejtěžší je rozhodnout se, zbytek je o vytrvalosti.“
- neznámý autor„Přijměte odpovědnost za Váš život. Vězte, že jste to Vy, kdo Vás dostane tam, kam chcete, nikdo jiný to neudělá.“
- Les Brown„Nemusíš být nejlepší, ale buď lepší než včera!“
- neznámý autor„Problémy jsou tím, co činí život zajímavým a jejich překonávání je tím, co činí život smysluplným.“
- Joshua J. Marine„Disciplína je most mezi Tvým cílem a jeho dosažením.“
- Jim Rohn„Nebojte se selhání. Strachujte se o tu šanci, která Vám uteče, když to nezkusíte.“
- Jack Canfield
© Verča, Fajn-brigady.cz 01.11.2019 přečteno 1122x

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Věda