aceg

Jaký je správný tvar IDDS (ID DS, tj. identifikátoru datové schránky) ?

Jaký je správný tvar ID DS (identifikátoru datové schránky) ? Má 6 nebo 7 znaků ? Jak je v něm řešen kontrolní součet ?

V mém dotazu se mi skutečně primárně jedná o ten kontrolní součet a způsob jeho řešení v IDDS. Obecnou definici IDDS pochopitelně znám, není těžké si ji vygoogli, ale můj dotaz se týká specialitky: kontrolního součtu v rámci IDDS. Potřebuji totiž offline určit zda je daný tvar IDDS podle kontrolního součtu vůbec platný či se jedná o překlep.

Odpovědi
led

Máte zjavne na mysli niečo ako napríklad pri rodnom čísle bolo „modulo11“ tj ak matematická operácia s číslicami v RČ nesúhlasila s „modulo 11“ (modulo 11 matematický výraz, ktorý vám najlepšie vysvetlia odborníci), zadané RČ bolo nesprávne.

Keď som námatkovo pozrela niektoré datové schránky, mali 7 znakov…
„§ 21Identifikátor datové schránky
K identifikaci datové schránky slouží identifikátor. Identifikátor není zaměnitelný s žádným jiným identifikátorem využívaným orgány veřejné moci. Způsob tvorby identifikátoru stanoví ministerstvo vyhláškou.“
bližšie informácie pozrite v
Zákon o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů
300/2008 Sb.
Poslední změna zákona: 1. 1. 2013
http://zakony­.centrum.cz/za­kon-o-elektronickych-ukonech-a-autorizovane-konverzi-dokumentu/paragraf-21

PS. ak je k dnešnému dňu tento zákon už prípadne zmenený, vopred sa ospravedlňujem za neaktuálnu informáciu.

aceg

Annas děkuji za znahu cením si ji, ale bohužel hledám poněku specifičtější odpověď týkající se hlavně offline kontroly platnosti IDDS pomocí nějakého kontrolního součtu či paritního bitu. Nebo třeba pomocí nějakého nulového zbytku po dělitenosti prvočíslem jako je to u čísel bankovních účtů či rodných čísel. Obecnosti si najít umím, jde mi o tuto specialitku, proto nedávám odpovědi lajk i když jsem za snahu zamozřejmě rád. Díky za pochopení.

annas

Omlouvám, se. Reagovala jsem jen na psaní IDDS x ID DS.
Děkuji za vaše vyjádření.

Odpověď jsem smazala, protože co je zde dovoleno bohovi, není dovolené volovi.