Lotr2008

Jaký je rozdíl mezi základním antivirovým programem a tím instalovaným z Google Play?

V každém mobilu je již nějkaý základní antivrový program. Jak se tento program liší v schopnosti detekovat malwere od nainstalovaného antiviru z Google Play (třeba od ESETu)?
Bavíme se o mobilech Samsung s Androidem

Odpovědi
anonym

Znovu to opakuji s plnou odpovědností a klidně se pod to podepíšu, na androidu nemá smysl antivir žádný ! Je to zbytečnost. Android nejsou windows, možnosti klasických virů jsou na androidu velmi omezené skutečností, že každá aplikace operuje ve svém virtualizovaném aplikačním prostoru. Zkrátka viry, takové jaké znáte z windows které by uměly napadat jiné aplikace tam prostě vůbec nejsou. A pokud máte vypnout instalaci z nedůvěryhodných zdrojů a instalujete vše jen z google play, pak SAMOTNÝ GOOGLE PLAY je dostatečným antivirem sám o sobě, protože umí aplikace u kterých bylo zjištěno jakkoliv nekalé chování z vašeho telefonu automaticky odstranit. Plní tedy funkci antiviru a další není třeba.

Je to zvláštní banda tyhle antivirové firmy, věčně se tváří jak bojují za vás a o vaší bezpečnost ale ve skutečnosti celé roky v lidech jen budují strach z něčeho, co téměř neexistuje, jen aby sami nemuseli zavřít svůj krám.

anonym

Ahoj Lotr2008, liší se tím, že jsou lepší (z Google Play). Vestavění antivirus je jenom nějaká jednoduchá napodobenina a je jedno jestli máš Samsung, Huawei… Ale při instalaci z Google Play si dávej pozor na neověřené antiviry, jak už je dobře známo v Google Play se vyskytují i viry. ESET je jedním z nejlepších.

anonym

Jediná platforma, na které antivirus kvůli její architektuře a z ní vyplývajících zranitelností smysl má, jsou Windows. Dávat antivir na cokoliv jiného je jen plýtvání systémovými prostředky a často i zbytečné vyhazování peněz.

anonym

:))) dobrý vtip :)))

anonym

Vy píšete, že se na Google Play vyskytují viry. Pokud jsou objeveny a ví o nich eset, ví o nich i google a nejen že je odstraňuje z katalogu, také je deinstaluje z telefonů uživatelů, takže sám Google Play funguje jako antivir. Ale to už se opakuji.

anonym

aha xdd

anonym

vtipné spíš je snažit se přenášet uživatelskou zkušenost s ESET pro windows na jinou platformu s naprosto odlišnými zranitelnostmi a odlišnou architekturou. To co na PC bylo nejlepší, na androidu je zbytečné a i o ESETu to imo platí. Taky byl na PC výborný CCLEANER a používat ho na androidu je nesmysl – protože android kupodivu nemá žádné registry, které by bylo vhodné opravovat – to je vlastně podobná situace.

anonym

Vojta24

Taky mám pocit, že to tam výrobci dávají jen proto, že to lidé vyžadují a lidé to vyžadují jen proto, že jsou na to zvyklý z windows. Je to začarovaný kruh. Všiml jsem si že ty antiviry spíš než aby řešily hrozbu virů (což na androidu asi ani smysl nemá) řeší cokoliv jiného, třeba čištění úložiště, uvolňování paměti, webový štít a tyhle okrajovější věci. I když už jsem několikrát četl, že tyhle samostatné uvolňovače paměti jenom sabotují činnost automatického uvolňování paměti, které umí a sám od sebe dělá Androdid, takže dost možná i tyto funkce „antivirů“ jsou spíš na škodu.