Bičiště

Jaký je rozdíl mezi USB 1 a USB 2?

Čtu si recenze k digi fotoaparátům. V jedné, k Samsungu ST 65 je zmínka: připojení – USB 2. Mám starší PC a tuším, že s USB 1. Znamená to, že fotoaparát s přípojkou na USB 2 u sebe k pc nepřipojím? Děkuji za odpověď!

Nejlepší odpověď
Hlada

Rozdíl je v rychlosti přenosu. USB1 12MB/s, USB2 480 MB/s v r­ežimu High Speed. Zařízení s USB2 je možné připojit k USB1, přenos ale poběží rychlostí USB1.

Další odpovědi
anonym

USB 2 je rychlejší než USB 1
USB 3 je rychlejší než USB 2

rozdíl je v rychlosti přenosu dat

konektory jsou naprosto stejné a zpětně kompatibilní, takže pokud váš počítač podporuje USB 3 tak k němu připojíte i USB 1&2 zařízení

DDarent

USB vzniklo za spolupráce firem Compaq, Hewlett-Packard, Intel, Lucent, NEC, Microsoft a Philips. Nahrazuje rozsáhle používaný port RS232. Univerzální sériová sběrnice ulehčuje obecně práci uživateli. USB má především větší šířku pásma než sériový port RS232. První specifikace USB byla navržena v roce 1995, jako levné univerzální rozhraní pro externí zařízení, která vystačí s nižší průchodností dat. Jeho účelem bylo sjednotit způsob připojování těchto periférií. Skutečného rozšíření se dočkalo až v roce 1998 díky revolučnímu počítači Apple iMac. Tento barevný poloprůhledný počítač byl jako první na světě vybaven pouze (!) porty USB a podnítil výrobce k většímu zájmu o výrobu USB periférií a příslušenství. Počítačů iMac se prodalo několik miliónů kusů a mimo rozšíření USB znamenal také návrat firmy Apple na stoly běžných spotřebitelů.
Ve verzi USB 1.1 existují pomalá (Low-Speed) zařízení s přenosovou rychlostí 1,5 Mb/s a rychlá zařízení (Full-Speed) s rychlostí 12 Mb/s. USB 1.1 však nebylo schopno konkurovat vysokorychlostním rozhraním např. FireWire (IEEE 1394) od firmy Apple (400 Mb/s; až 63 zařízení). Proto se v roce 1999 začalo uvažovat o druhé generaci USB, která by byla použitelná i pro náročnější zařízení (např.: digitální kamery). Tato nová verze, označovaná jako USB 2.0 přišla v roce 2000 a nabídla maximální rychlost 480 Mbit/s v režimu Hi-Speed, avšak zachovala zpětnou kompatibilitu s USB 1.1 (režimy Low-Speed a Full-Speed).
Třetí verze byla hotová již 17. listopadu 2008, ale pravděpodobně kvůli finanční krizi[1] se její masové rozšíření opozdilo a rozvíjet se začíná až roku 2010. USB 3.0 disponuje více než 10× větší rychlostí, přenosová rychlost je 5 Gbit/s. Nová technologie má 8 vodičů namísto původních 4, přesto zpětně podporuje USB 2.0.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/USB

Valky

V elektronice je takové pravidlo, že každý PC musí být kompatibilní na starší typy – ať už čehokoliv. USB 1 je opravdu staré, takže Váš PC USB 2 určitě zvládá. Nezvládlo by ovšem USB 3, které je nové, mám přes rok staré PC a také to neumí – vyznačuje se modrým konektorem. Rozdíl je mezi nimi ten, že novější typ má více „drátů“ a proto je rychlejší.. :o)

franku

Každý foták a kabel na USB 2.Takže není problém.