Avatar uživatele
Bičiště

Jaký je rozdíl mezi USB 1 a USB 2?

Čtu si recenze k digi fotoaparátům. V jedné, k Samsungu ST 65 je zmínka: připojení - USB 2. Mám starší PC a tuším, že s USB 1. Znamená to, že fotoaparát s přípojkou na USB 2 u sebe k pc nepřipojím? Děkuji za odpověď!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, johana 56, franku, anonym před 4146 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Rozdíl je v rychlosti přenosu. USB1 12MB/s, USB2 480 MB/s v režimu High Speed. Zařízení s USB2 je možné připojit k USB1, přenos ale poběží rychlostí USB1.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

USB 2 je rychlejší než USB 1
USB 3 je rychlejší než USB 2

rozdíl je v rychlosti přenosu dat

konektory jsou naprosto stejné a zpětně kompatibilní, takže pokud váš počítač podporuje USB 3 tak k němu připojíte i USB 1&2 zařízení

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DDarent

USB vzniklo za spolupráce firem Compaq, Hewlett-Packard, Intel, Lucent, NEC, Microsoft a Philips. Nahrazuje rozsáhle používaný port RS232. Univerzální sériová sběrnice ulehčuje obecně práci uživateli. USB má především větší šířku pásma než sériový port RS232. První specifikace USB byla navržena v roce 1995, jako levné univerzální rozhraní pro externí zařízení, která vystačí s nižší průchodností dat. Jeho účelem bylo sjednotit způsob připojování těchto periférií. Skutečného rozšíření se dočkalo až v roce 1998 díky revolučnímu počítači Apple iMac. Tento barevný poloprůhledný počítač byl jako první na světě vybaven pouze (!) porty USB a podnítil výrobce k většímu zájmu o výrobu USB periférií a příslušenství. Počítačů iMac se prodalo několik miliónů kusů a mimo rozšíření USB znamenal také návrat firmy Apple na stoly běžných spotřebitelů.
Ve verzi USB 1.1 existují pomalá (Low-Speed) zařízení s přenosovou rychlostí 1,5 Mb/s a rychlá zařízení (Full-Speed) s rychlostí 12 Mb/s. USB 1.1 však nebylo schopno konkurovat vysokorychlostním rozhraním např. FireWire (IEEE 1394) od firmy Apple (400 Mb/s; až 63 zařízení). Proto se v roce 1999 začalo uvažovat o druhé generaci USB, která by byla použitelná i pro náročnější zařízení (např.: digitální kamery). Tato nová verze, označovaná jako USB 2.0 přišla v roce 2000 a nabídla maximální rychlost 480 Mbit/s v režimu Hi-Speed, avšak zachovala zpětnou kompatibilitu s USB 1.1 (režimy Low-Speed a Full-Speed).
Třetí verze byla hotová již 17. listopadu 2008, ale pravděpodobně kvůli finanční krizi[1] se její masové rozšíření opozdilo a rozvíjet se začíná až roku 2010. USB 3.0 disponuje více než 10× větší rychlostí, přenosová rychlost je 5 Gbit/s. Nová technologie má 8 vodičů namísto původních 4, přesto zpětně podporuje USB 2.0.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/U SB

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Valky

V elektronice je takové pravidlo, že každý PC musí být kompatibilní na starší typy - ať už čehokoliv. USB 1 je opravdu staré, takže Váš PC USB 2 určitě zvládá. Nezvládlo by ovšem USB 3, které je nové, mám přes rok staré PC a také to neumí - vyznačuje se modrým konektorem. Rozdíl je mezi nimi ten, že novější typ má více "drátů" a proto je rychlejší.. :o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
franku

Každý foták a kabel na USB 2.Takže není problém.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika