Avatar uživatele
FikeCZ

jaky je rozdil mezi upgrade a update?

Ja to pochopil tak že upgrade je na programy atd a update treba na firemni data nebo tak…Jen si nejsem jisty

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, GM, Syd před 4598 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kenyrts

Upgrade – přechod na zcela novou verzi. Obvykle v periodě dvou a více let je vydána nová verze, která obsahuje radikálnější rozdíly než pouhý „update“ v rámci dané verze. Tedy např. Magnus 2009 ver. 8 má nyní nástupce Magnus 2011 ver. 9. Upgrade na novou verzi není zdarma, můžete ale využít zvýhodněnou cenu.

Update – aktualizační změny v rámci jedné verze programu. Jsou zdarma a volně ke stažení. Např. v rámci současné aplikace Magnus 2011 ver. 9 jsou menší změny, vylepšení, odstranění chyb apod. poskytovány volně – program sám upozorní na dostupné změny. Všechny verze update mají první číslici čtyřmístného čísla verze shodnou, v tomto případě 9.x.x.x

Zdroj: http://www.slovniky-magnus.cz/mag­nus/0/0/2/47

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MacChill

Doplním zjednodušenou odpovědí

upgrade: Vylepšení, nová verze

update: Aktualizace

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Tak tohle je věc která se dá jistě najít na Googlu nebo ještě líp na Wikipedii.
Pokud se nepletu (nikdy jsem to nezkoumal), pak:
upgrade – vylepšení, většinou u HW, přidání funkcí, rozšíření (mám dům a přistavím patro)
update – aktualizace, stejný produkt jen je aktuální (mám dům a dám mu novou fasádu)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek