FikeCZ

jaky je rozdil mezi upgrade a update?

Ja to pochopil tak že upgrade je na programy atd a update treba na firemni data nebo tak…Jen si nejsem jisty

Nejlepší odpověď
kenyrts

Upgrade – přechod na zcela novou verzi. Obvykle v periodě dvou a více let je vydána nová verze, která obsahuje radikálnější rozdíly než pouhý „update“ v rámci dané verze. Tedy např. Magnus 2009 ver. 8 má nyní nástupce Magnus 2011 ver. 9. Upgrade na novou verzi není zdarma, můžete ale využít zvýhodněnou cenu.

Update – aktualizační změny v rámci jedné verze programu. Jsou zdarma a volně ke stažení. Např. v rámci současné aplikace Magnus 2011 ver. 9 jsou menší změny, vylepšení, odstranění chyb apod. poskytovány volně – program sám upozorní na dostupné změny. Všechny verze update mají první číslici čtyřmístného čísla verze shodnou, v tomto případě 9.x.x.x

Zdroj: http://www.slovniky-magnus.cz/mag­nus/0/0/2/47

Další odpovědi
MacChill

Doplním zjednodušenou odpovědí

upgrade: Vylepšení, nová verze

update: Aktualizace

Alesh

Tak tohle je věc která se dá jistě najít na Googlu nebo ještě líp na Wikipedii.
Pokud se nepletu (nikdy jsem to nezkoumal), pak:
upgrade – vylepšení, většinou u HW, přidání funkcí, rozšíření (mám dům a přistavím patro)
update – aktualizace, stejný produkt jen je aktuální (mám dům a dám mu novou fasádu)