Avatar uživatele
zjentek

Jaký je rozdíl mezi trikem a tričkem?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Drap, marci1 před 2485 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Tričko je známý výraz pro bavlněné prádlo. To je doufám jasné. Trikem bývá někdy hovorově a nespisovně označováno i tričko. Trikem se nazývají karetní a filmové triky, popřípadě některá činnost iluzionistů.A po­dobné zábavné ukázky. Také mohu být triky podvodné

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Vidím to takto: triko=nátělník, spodní prádlo. Tričko=svrchní oblečení mírně podobné košili, na rozdíl od nátělníku s rukávy. 🙂
Doplňuji pro tázajícího: 🙂 http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/tri­ko

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Syd

Tričko použiju pro úzký dámský triko s krátkým rukávem. Jakmile to je větší, tedy ne na tělo, pánský trika tak většinou bývaj, anebo to je s dlouhým rukávem, tak použiju triko. Tričko je tedy pro mě poddruh trika, a sice drobný triko. Samozřejmě tam je prostor pro překrývání se.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
yuko

Marci ma pravdu. Ja rikam tricku triko a je mi to jedno. Hlavne ze vim, co si chci oblect. Ale taky jsme rikali limonade sodovka a kdyz jsem chtela v Praza sodovku, dostala jsem sifon.

před 2485 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ja to vidim na tilko, to, co myslí marci a to bývá komplet s trenclami, normalně trenyrky a tilko, takže to nic nevysvětluje, ale boda dám. Nepleťme kiwi s kaki, anebo shorty s Tý-shortama.

před 2485 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek