zjentek

Jaký je rozdíl mezi trikem a tričkem?

Nejlepší odpověď
Drap

Tričko je známý výraz pro bavlněné prádlo. To je doufám jasné. Trikem bývá někdy hovorově a nespisovně označováno i tričko. Trikem se nazývají karetní a filmové triky, popřípadě některá činnost iluzionistů.A po­dobné zábavné ukázky. Také mohu být triky podvodné

Další odpovědi
marci1

Vidím to takto: triko=nátělník, spodní prádlo. Tričko=svrchní oblečení mírně podobné košili, na rozdíl od nátělníku s rukávy. 🙂
Doplňuji pro tázajícího: 🙂 http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/tri­ko

Syd

Tričko použiju pro úzký dámský triko s krátkým rukávem. Jakmile to je větší, tedy ne na tělo, pánský trika tak většinou bývaj, anebo to je s dlouhým rukávem, tak použiju triko. Tričko je tedy pro mě poddruh trika, a sice drobný triko. Samozřejmě tam je prostor pro překrývání se.

yuko

Marci ma pravdu. Ja rikam tricku triko a je mi to jedno. Hlavne ze vim, co si chci oblect. Ale taky jsme rikali limonade sodovka a kdyz jsem chtela v Praza sodovku, dostala jsem sifon.

zjentek

Ja to vidim na tilko, to, co myslí marci a to bývá komplet s trenclami, normalně trenyrky a tilko, takže to nic nevysvětluje, ale boda dám. Nepleťme kiwi s kaki, anebo shorty s Tý-shortama.