autacek

Jaký je rozdíl mezi třešní chrupkou a srdcovkou?

Nejlepší odpověď
Malvína

  • Srdcovky s dužninou měkkou, měkkou slupkou a barvou plodu červenou až černou, většinou zrají raně.
  • Tmavé chrupky s dužninou tuhou, pevnou slupkou a barvou plodu světle červenou až černou, zrají pozdně,
  • Pestré chrupky s barvou plodu žlutou až červenou,
  • Světlé chrupky s barvou plodu žlutou,
  • Polochrupky s polotuhou dužninou.

Rozsáhlejší rozepsání v přiloženém odkaze.

Zdroj: https://izahrad­kar.cz/zahrada/o­voce/peckoviny/vy­brat-pestovat-tresne-cim-se-lisi-odrudy-chrupek-srdcovek/

Další odpovědi
Nassin

Podle tvaru plodu, tuhosti dužiny a barvy se rozeznávají dva druhy třešní: Zatímco srdcovky mají typicky srdčitý tvar, měkkou dužinu i slupku, barvu červenou až černou a zrají nejčastěji velmi brzy, pak chrupky mají tuhou dužinu, pevnou slupku, barvu od žluté přes červenou až po černou a zrají později.

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=rozd%C3%A­Dl+mezi+t%C5%99e%­C5%A1n%C3%AD+chrup­kou+a+srdcovkou­&oq=rozd%C3%A­Dl+mezi+t%C5%99e%­C5%A1n%C3%AD+chrup­kou+a+srdcovkou­&aqs=chrome..69i57j69i60­&sourceid=chro­me&ie=UTF-8

paul1

Srdcovky si pamatuji z mládí, bydleli jsme v Chomutově a jednou jsme s klukama šli na srdcovky, které rostly v aleji za Chomutovem. Vylezli jsme na stromy, až na Jardu, na toho přišla velká potřeba, tak vlezl do takových menších keříčků a tam se snažil. Najednou se tam objevil dědek s malým psem a začal na nás křičet, aby jsme okamžitě slezli a že na nás zavolá SNB. Vtom se objevil Jarda a křičel na dědka: rychle odejděte, jinak to na vás hodím a v ruce držel oné. No dědek se spakoval a zmizel i se psem. Na chuť těch srdcovek si dodnes pamatuji, byly moc fajn, šťavnaté a ještě jednou za dva dny jsme tam na ně šli znovu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

pail1, to já mám zase zážitek z dětství, kdy jsem s klukami chodil přes plot MŠ na chrupavky a přitom jsme je měli v sadě. Kradené chutnaly více.