Ektorek

Jaký je rozdíl mezí sírou granulovanou a práškovou?

Mám dotaz,chci si udělat dýmovnici a k tomu potřebuji granulovanou síru,kterou však nemohu nikde pořádně sehnat,můžu použít práškovou síru? Nevadilo by to?
Díky
Doplňuji:
Nemám skoro žádnou zkušenost,ale jsem opatrný a to bude muset stačit :D

Nejlepší odpověď
gecco

Rozdíl může být v rychlosti reakce – ale neměl by být významný…
😉

Ale – máš dostatečné znalosti z oboru???

A nebo ne a jen tě ´svrbí´ dvě zdravé ruce a dvě zdravé oči??? !!!

Doplňuji:
Hmmm, takovejch po světě pobíhá – bez prstů, bez oka…
Opatrnost – pokud nevíš, co děláš, je ti k „…“!

Upřímně, raději to nedělej, nenech se zmást tím, že třeba já taky dělal chemický ´blbosti´ a su celej.
😉

Další odpovědi
johana 56

Granulovaná déle a jasně hoří,při vyšších teplotá se roztéká.
Prášková hoří tlumeně,víc dýmí.Při větší koncentraci prachu hrozí nebezpečí výbuchu.
V tom,že může dojít k vážnému poškození zdraví má gecco pravdu (kušenost z obsluhy sířící pece).

Doplňuji:
…při vyšších teplotách..D

Lamalam

Pokud se na takovou základní věc musíš ptát zde, tak se do amatérské výroby jakékoliv pyrotechniky v žádném případě nepouštěj. Pokud bys byl trochu znalý, vyrobíš velice účinnou dýmovnici i bez síry, s použitím naprosto bezpečných a běžných chemikálií.

mosoj

Protože k hoření síry je třeba kyslík ze vzduchu bude granulovaná síra hořet rychleji a jasněji než prášková.

Kelt

Pokud nemáš žádné zkušenosti, co se může stát, tak ti opatrnost nepomůže. Lepší je takové věci ani nezkoušet. Máš všechny ruce, prsty, oči atd? Lepší je vědět, co se může stát a nedělat to, než nevědět a pak litovat. Já bych taky chtěl jet autem do zatáčky 150 km/h, ale vím, že by to byla moje poslední jízda.