Ryboun

Jaký je rozdíl mezi rockem a heavy metalem?

Chci se zeptat, jaký je vlastně rozdíl mezi rockem a heavy metalem? poslouchal jsem oba žánry a nevím zda je mezi nimi rozdíl nebo je to stejné

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Takovej, jako je mezi kamenem a těžkým kovem :))
Metal je jedna z odnoží rocku, a ten „heavy“ by měl být propracovanější, „těžký“, typické delší skladby a určitě ne pro každého.

Další odpovědi
kelley

Heavy metal je jedna z mnoha možných forem rocku: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Heavy_metalhttps://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rock

Rokio

Metal je zpravidla depresivní, zatímco hudba v rocku může být veselá.

Smode

Tyto dvě záležitosti se v některých situacích dost značně prolínají. Protože jde o umění nelze nikdy nic jednoznačně stanovit. Dalo by se říci že rock má mírně pomalejší tempo, může být použita daleko nižší úroveň zkreslení kytar a typické jsou i časté melodie a líbivé balady, občas se použijí i syntezátory – nejčastěji jako smyčce. Naproti tomu heavymetal je rychlejší, údernější, kytary jsou-jak říkal můj učitel-„na plnej knedlík“, melodie se tolik nenosí, basa i kytara „honí“ notičky a syntezátory málokdy nebo jen na efekty.