aandromeda

Jaký je rozdíl mezi prameny a literaturou?

V seznamu na konci práce.

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě vám jde o závěrečnou práci. Projděte si odkaz.
http://www.jak­psatdiplomove­prace.cz/diplo­mova-prace-a-zdroje/
"
Obecně rozlišujeme prameny neboli zdroje, umožňující čerpat bezprostředně informace o dané problematice. Tedy kupříkladu píšeme-li diplomovou práci zabývající se historií, budou takovým pramenem kroniky.

Druhým zdrojem je pak literatura, neboli již zpracované prameny, například monografie či jiné publikace.

V některých vědních oborech se spíše užívá rozlišení na primární a sekundární literaturu. Pokud budete kupříkladu psát diplomovou práci z filosofie, pak takovou primární literaturou budou jednotlivé Platonovy dialogy a sekundární literaturou monografie o Platonovi

Pakliže k takovémuto rozlišení dochází, je žádoucí na závěr diplomové práce uvést v seznamu zdrojů zvlášť prameny a zvlášť použitou literaturu."

Jak je uvedené v odkazu, zdroje se dají brát i takto:

Primární informační prameny (zdroje, literatura)) – přinášejí původní informace, zprávy o nějaké události nebo časovém období, které vznikly během události nebo v určitém časovém období.

Sekundární informační prameny (zdroje, literatura) – informují o existenci primárních pramenů a odkazují na ně.

Terciální informační prameny (zdroje, literatura) – jsou nejméně běžné a obsahují informace o sekundárních pramenech.

Další odpovědi
gecco

Literatura – psané texty, z nichž jsi při zpracování práce čerpala.
Prameny – předměty, které pochází z doby, o níž práce pojednává (včetně dobové literatury, vyobrazení…).