Avatar uživatele
leporela22

Jaký je rozdíl mezi místem výkonu práce a pravidelným pracovištěm?

Jaký je rozdíl mezi místem výkonu práce a pravidelné pracoviště.

Dobrý den, mám malou otázku ohledně pracovní smlouvy. Trochu se nevyznám v těchto dvou výrazech: „Místo výkonu práce“ a „Pravidelné pracoviště pro účely výplaty cestovních náhrad“ U místa výkonu práce je celá obec a u Pravidelného pracoviště pro účely výplaty … je přesná adresa. Hledal jsem po webu a došel k názoru, že po sjednané obci mě můžou poslat kamkoliv bez náhrad. Ale mimo sjednanou obci, je to již pracovní cesta?

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, jirka F, Edison před 1996 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

U nás to tak máme. Hodně cestuji. Více jistě napíše Ivzez.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Ano, ja som napríklad mala pracovisko v Bratislave, ale miesto výkonu na celom svete.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Tak si vezmeme třeba popeláře nebo městského zahradníka. Pokud by bylo místo výkonu práce přesná adresa (třeba adresa technických služeb), tak jakmile bys jel vysypat popelnici nebo zalít záhon na náměstí, musel by ti zaměstnavatel platit cestovné a diety.
Něco jiného je to třeba u zedníka, kde nejde sjednat místo výkonu (tedy pokud zrovna nestavíš 10 let jednu stavbu-metro apod.), ale každý den jsi někde jinde. On dostává diety.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Místo výkonu práce se sjednává v pracovní smlouvě a může být sjednáno
šíře než na jednu obec. Pro ten případ je kvůli cestovním náhradám potřeba
určit pravidelné pracoviště.

Budete-li např. pracovat jako opravář u zákazníků v určité oblasti,
může být pravidelným pracovištěm např. sídlo zaměstnavatele.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Já cestuji teda hodně a po celé Evropě. Týden tady, týden támhle… chvilku v Praze… Jen si nejsem jist, že to souvisí s cestovními náhradami. Nemohu se momentálně podívat do smlouvy, dyžtak upřesním zítra. Ale nemyslím, že by jako místo výkonu práce mohlo být sjednáno „celý svět“. To by bylo obcházení zákona a hned několik věcí, které by zaměstnanci náležely.

před 1996 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Miesto vášho výkonu práce je tam, kam vás vyšle váš zamestnávateľ, v rámci vašej pracovnej zmluvy. Prirodzene v texte zmluvy nie je uvedené „celý svet“, ale práve preto je to nazvané ako miesto výkonu práce.

před 1996 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Moment. Místo výkonu práce se sjednává v pracovní smlouvě. Nad rámec místa výkonu práce lze samozřejmě vyslat zaměstnance i mimo místo výkonu práce sjednané v pracovní smlouvě.

před 1996 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek