štamgast

Jaký je rozdíl mezi louhováním a macerováním?

Ve finále je efekt stejný ne?

Odpovědi
gecco

Dost často se tyto výrazy zaměňují…
Ale původně (správně):

  • macerování – namočení potraviny (masa, zeleniny…) do směsi nějaké tekutiny a koření (případně dalšího) za účelem ochucení té potraviny a jejího změknutí (někdy i fermentace)
  • louhování – namočení koření (bylinek, čaje…) do tekutiny (voda, alkohol…) za účelem extrakce účinné látky (esence)

😉

Lamalam

Macerování je jedním druhem vyluhování. Pokud se vyluhuje za studena, jedná se o macerování. Louhování je loužení v roztoku alkálie a používá se např. při povrchové úpravě dřeva nebo v koželužnictví.

Zřejmě si pleteš pojmy louhování a vyluhování.