Tepelene

Jaký je rozdíl mezi Kindle 2022, Kindle Touch 2022 a Kindle Paperwite 5?

Snažím se vybrat čtečku jako dárek k Vánocům, ale ztrácím se a nemůžu najít nějaké srovnání. Pomůžete?

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Touch 2022 neznám a myslím, že je to nedorozumění, protože dnes všechny Kindle mají dotykový displej. Oproti základním modelům je Paperwhite 5 o dost větší, o malinko těžší a vodotěsný. Konkrétně Kindle 2022 má však už stejný typ displeje (rozlišení, podsvícení) a stejné funkce jako Paperwhite 5.

Ohledně ceny u různých prodejců je třeba ještě uvážit velikost vnitřní paměti, protože se u nás prodávají verze 8 GB a16 GB a existuje i verze 32 GB.

Tepelene

magorvkleci: díky za informace, o reklamách a kapacitách vím. Dá se teda říct, že jediný výrazný rozdíl mezi těmi řadami je už jen úhlopříčka a vodotěsnost řady Paperwhite?

magorvkleci

Jsou tam ještě další menší rozdíly: Paperwhite má kvůli té vodotěsnosti na displeji lesklou vrstvu místo klasické matné fólie, má volbu barvy podsvícení a stránky se „otáčeji“ animovaně a snad trochu rychleji. Místo změny barvy podsvícení má malej Kindle jen možnost inverzniho zobrazení textu.

Ale hlavní je asi ta celková velikost a vodotěsnost. Mně teda připadá malej Kindle fakt malej, ale zrovna to může někomu vyhovovat.

Tepelene

Díky.

magorvkleci

…a taky jsou cenově zvýhodněné verze, které zobrazují reklamu, a verze bez reklamy.