Curiosity

Jaký je rozdíl mezi hrami Scrabble a Kris Kros??

Doplňuji:
No, tak já kdysi hrála Scrabble s rodiči doma.. ale po čase nějak nuda :-/ ..ale de to.. ALE TEĎ!!!!! JSEM ZAČALA HRÁT KRIS KROS PO NETU!! Na Lide.cz ..a BOŽE!! JÁ SE TOHO NEMŮŽU NABAŽIT!! ..taky mi vyhovují 2 X 🙂 juchůů a 8 písmen mám ještě radši, protože je více možností! 🙂 ..ale třeba to bude jen tím, že je počítačový ten Kros.. a tak skvěle parádně udělaný na Lidech.. a jak se tam sbírají ty body SAMY!! ..to je parááda! 🙂 ..a pokaždé můžu porazit někoho nového! 🙂 ..líbí se mi obě varianty! ..ale Kros na Lidech u mě teď vede!! ..zkuste ho taky!! = WWW.LIDE.CZ, HRY, PRO DVA HRÁČE, KRIS KROOOOSSS!!! B-))) DÍKY ZA ODPOVĚDI VYČERPÁVAJÍCÍ! 😉

Nejlepší odpověď
quentos

Říká se, že žádný a že kris kros je jen levnější varianta scrabblu, ale omyl – rozdíl je velkej jako kráva! Kris Kros totiž má úplně scestnou distribuci písmen (např. X má naprosto nesmyslně v jedné sadě 2×), kdežto scrabble ji má vypočítanou podle frekvence užití v daném jazyce. Dále v Kris Krosu máte v každém kole (kvůli tomu, aby měl za každou cenu další odlišnost od scrabblu – na úkor kvality hry) v zásobníku zcela nesmyslně osm písmen, což (na rozdíl od zhruba sedmdesátileté výborné zkušenosti milionů hráčů se sedmi písmeny) už mozek není schopen zvládat a tudíž se s tím hůř hraje, o tvorbě bing ani nemluvě.
Ani nemluvě o kvalitě výrobního materiálu (u scrabblu velká, u kris krosu mizivá).

Sečteno a podtrženo – ač pravidla hry jsou prakticky stejná, scrabble zůstává léta letoucí skvělý, kdežto kris kros je shit – pro šetřílky, kteří chtějí ušteřit za každou cenu.
Doplňuji:
pokud jde o hraní online, kde by se body sčítaly samy – tak to můžete u scrabble taky, zde:

www.scrabble.ik.cz

Další odpovědi
Ponytail

Tak já jsem ten šetřílek, který si koupil shit. Za sebe můžu říct, že jsem naprosto spokojená a tudíž nemusím vypláznout 8 stovek za scrabble originál. Jsem schopna si poradit se dvěma X v sadě, a světe div se, zvládnu hrát i s osmi písmenky! 😁