Terixína

Jaký je rozdíl mezi DŽI a DŽI v japonských řadách S a T?

Mám na mysli hiraganu – řadu S, kde se SI mění na DŽI, a řadu T, kde se ČI mění na DŽI. V čem je rozdíl a kdy se které používá? JI a JI.
Stejná otázka je na ZU a ZU.
https://pp.use­rapi.com/c841231­/v841231161/2441c/7nKGDb­fs6Ng.jpg

Odpovědi
Kelt

Každý znak se jinak píše, ale stejně vyslovuje. Například džikan od S znamená čas, a čidži . obojí od T, znamená spousta. Je důležité chápat význam slov gramatiku a pochopit o co se jedná a nezabývat se detaily, které by nedokázal vysvětlit ani rodilý mluvčí. (Je mnoho slov, které se vyslovují stejně, ale jinak se píší, protože existují 2 různé znaky na tuto fonému (hlásku), například v hebrejštině je ken buď hnízdo nebo ano, podle znaků a pozná se to podle kontextu. ) A pokud si myslíš, že se dostaneš do situace, že ti Japonec řekne dži a ty máš poznat, zda je to odvozené od T nebo S, jinak bude tvůj konec, je to ještě menší pravděpodobnost než výhra ve sportce. A když nejde o život, tak to není podstatné.