jaký je rozdíl mezi bílým a hnědým vejcem

moje matka si chce vyrobit lék z vaječné skořápky,je tedy rozdíl v chemickém složení bílého a hnědého vejce?

Odpovědi
Lencis

Rozdíl mezi bílou a hnědou skořápkou je zcela prozaický – bílá vajíčka snášejí slepice s bílým peřím, kropenatá a dohněda zbarvená drůbež vejce hnědá. Zajímavé však je, že hnědá vejce mají silnější skořápku. Podobné to je se zabarvením žloutku. Jeho odstín je dán vyloženě jen složením krmiva. Domácí vejce jej vždy mívaly sytě zbarvený díky kvalitní výživě, ovšem dnes už jsou také vajíčka z obchodu uvnitř krásně oranžová, neboť správné krmné směsi, které způsobí toto zabarvení, používají i velkochovy.

anetadela1

To je nesmysl, že slepice s bílým peřím snášejí bílá vejce. Babička mýho manžela má černý slepice a občas nám dá bílá vejce a občas hnědá.

Rozdíl mezi bílým a hnědým neznám, ale už mě ta otázka taky napadla.

Džanička

Bílá vejce co koupíte v obchodě snášejí pouze čistokrevné slepice,ale může se stát že i v domácím chovu se bílá vejce objeví.

nonnel

Je to pouze otázka plemene slepic. Rozdíl v kvalitě není žádný. Hnědá skořápka je tvrdší, ale i křehčí. Na barvě slepice až tak nezáleží.