Kilo

Jaký je rozdíl mezi běžně dostupnými anabolizéry a anabolickými steroidy?

Děkuju

Odpovědi
annas

"Anabolické steroidy jsou látky tělu vlastní (nebo jejich chemicky modifikovaní „sourozenci“). Mají za úkol umožňovat a provádět anabolické reakce (to jsou takové, při nichž se z jednoduchých menších jednotek skládají sloučeniny větší a složitější – např. zásobní glykogen z jednoduchých molekul glukózy; my ale máme spíše na mysli stavbu svalových bílkovin z aminokyselin).

Anabolizéry jsou zase naopak látky, které vůbec nemají steroidní strukturu a na výstavbu svalů působí úplně jiným způsobem. Sem patří i jedna skupina látek, které sice steroidní strukturu mají, ale nejsou to látky tělu vlastní a tělo pro ně nemá receptory. Pouze jistým způsobem podporují normální metabolismus. "

Víc se dovíte v odkazu – autor: Jaromír Josiek
http://www.e-kulturistika.cz/nej­sou-anabolika-jako-anabolika.html