Gonfaloniér

Jaký je rozdíl mezi anglickými slovy demigod a semi-divine?

Jedno je podstatne jmeno, druhe příd. jméno, ale význam je stejný ne? z čeho jsou tvořeny?

polobůh a polobožský

Jaký je rozdíl mezi „demi“ a „semi“?? proč nemůže být tvar např. demi-divine

Odpovědi
djsee

Tak samozřejmě první je podstatné jméno, druhé je přídavné jméno… Demi je z francouzštiny, používá se u spíš u takovýchto mýtických stvoření, semi je z latiny, je takové formálnější, běžnější.