Jaky je rozdil mezi adopcí a osvojením?

Jaky je rozdil mezi adopci a osvojenim?

Odpovědi
Nuk nuk

MEzi adopcí a osvojením není žádný rozdíl, kromě snad jazykového původu slov.

Rozdíl je mezi adopcí a pěstounstvím. V tomto případě je adopce úplné osvojení, tedy nevlastní rodič se stává oficiálně rodičem ditěte. Dítě většinou získává adopcí příjmení rodiče(rodičů). apod. Obvykle se používá buď v případě osvojení dítěte do 3 let, které nemá vlastní funkční rodinu, nebo v případě, že jeden z páru není vlastním biologickým rodičem a rozhodne se dítě přijmout za vlastní.

V případě pěstounství žije dítě se svými pěstouny, kteří o něj pečují jako o vlastní, ti se ale oficiálně nestávají jeho rodiči. Dítě nezíská jejich příjmění.