Marek Šimák

Jaký je průměrný plat hokejistů v 1.lize

Odpovědi
elkon

V 1. lize je o poznání nižší, než v Extralize. V každém klubu je to jiné, podle možností majitelů a sponzorů klubu.

led

Myslíte amatérskej 1.ligy? Tí nedostávajú plat za hranie hokeja, ale dohodnutú odmenu za športový výkon a plat dostanú v práci, odkiaľ ich uvoľňujú na pracovný výkon na tréningoch a zápasoch.

Skôr by ma zaujímalo, či odvádzajú dane a zrážky na sociálne a nemocenskú (v zmysle zákona) z tých odmien. alebo neodvádzajú a neskôr plačú pre malý dôchodok, ako to robia mnohí známi speváci a herci…