Toruk

Jaky je postup při zhotovování SÁDROVÉ omítky?

Maltovou omítku znám. Sádrová omítka má prý s tou maltovou spoečné používání omítníků… Nanáší se snad hladítkem? Hlavně mi jde o finále: co s trhlinami? a taky o to, jak to rozvrnout časově s ohledem na tuhnutí? Děkuji
Doplňuji:
Jedna se o mensi plochu, takze o nanaseni strikanim neuvazujeme- jak tedy nanaset?? Co se tyce finalni upravy- stukuje se?

Nejlepší odpověď
elektrikář

Sádrová omítka se může při omítání větších ploch stříkat.Strhnout lištou na kovových omítnících a po částečném zatuhnutí srovnat hladítkem. Druhý den jí na stavbě zarovnali filcákem.Záleží jak zdivo saje vodu a síle omítkové vrstvy.Po vytuhnutí se brousila brusnou mřížkou.

Další odpovědi
Sůwa

Sádrová omítka je jednovrstvá a místo běžného nahazování se natahuje nerezovým hladítkem. Není k tomu třeba vysoké odbornosti, zvládne to i šikovný kutil. Přesný postup najdete na uvedené URL adrese. Sůwa

Zdroj: http://www.ce­mix.cz/ke-stazeni/4-Pracovni-postupy