Válek Petr

Jaký je postup při vystavení zálohové faktury?

Vystavím zálohovou fakturu na 1 000 Kč bez DPH, zákazník ji proplatí a posléze zašlu celkovou fakturu na 10 000 Kč bez DPH, nebo 9 000 Kč bez DPH? Jde mi o to, zda zálohová faktura slouží jako doklad do účetnictví… Děkuji.

Odpovědi
ReHu

Vystavíš záloh. fa bez DPH, po zaplacení a předání zboží vystavíš normální fa s vyčísleným DPH.
Zálohová fa neslouží jako doklad do účetnictví. Až ta normální.