žolik

jaky je postup pri michani malty

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Existují dvě základní metody postupu. Jedna radí míchat z prava do leva, zatímco naprosto odlišná druhá doporučuje zcela opačný postup.

Další odpovědi
venkovan

Podle návodu na pytli suché maltové směsi.

arygnoc

klasická malta:

nasucho rozmíchat písek a cement, potom přidat vodu a hašené vápno.
dobře rozmíchat.

mosoj

Záleží jestli ručně nebo v míchačce.
Ručně – to je popis na více řádek.

V míchačce pokud máte hotovou směs tak ji tam vrhnete a dolijete vodu tak aby byl zedník spokojený !
Pokud to mícháte z jednotlivých komponent, tak je nejlepší dát nejdříve vodu potom cement a vápno a doházet pískem dle požadavků zedníka.