BELA81

Jaký je postup práce na poli např.při pěstování obilnin?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se do odkazu. Klikněte na fotografii obilnin nebo do levého sloupce a vyberte si.

http://selgen­.cz/agrotechnic­ka-doporuceni-2/

Další odpovědi
anonym

Na podzim se udělá hluboká orba, pak se to uvláčí a pokud to jsou ozimy (obilí, které může zůstat venku pod sněhem), tak se zaseje.Jařiny se sejí na jaře.Pak se buď pole ostříká nějakou chemikálií proti plevelům (ekozemědělci toto nedělají) a v létě jsou žně, ty se liší podle úrodnosti půdy či krajů republiky.Někde začínají v polovině července a jinde až v srpnu.U nás v Krkonoších bývají až koncem srpna.
Také se někdy dělá podmítka.Podmítka se provádí do hloubky 7–14 cm. Dochází tak k promísení výdrolu a jiných semen do půdy. Zemědělec tak umožní vzejití všech semen které se na povrchu nacházely. Vzcházejí též plevele z kořenů, které byly touto operací přerušeny. Při následné orbě dojde k úplnému zapravení vzešlých rostlin. Dojde tak k eliminaci plevelů a k využití těchto rostlin, jako zeleného hnojení. V období mezi podmítkou a orbou, též vzrostlé plevele chrání půdu proti erozi( ale toto se už moc nedělá, protože zemědělci šetří na naftě a zároveň se zhutňuje půda pod těžkými stroji a půda je pak málo vzdušná a propustná vodě).