Avatar uživatele
Bronzový

Jaký je postih za zapnutí zaplombované ekektriky..

Sousedovi vypnuli elektriku a on si chce sundat tu plombu a zapnout si jí.. Jaký je postih pokud si jí sám zapne a za jak dlouho na to přijdou že odběr dál pokračuje.. Taky bych chtěla vědět jestli můžou vypnout elektriku když se měsíční záloha pravidelně platí ale není zaplacený nedoplatek který přišel ve vyúčtování jak chodí jednou ročně když na to soused nemá a na splátky mu těch 5 tisic nechteji dat. No oni by mu nechali ale jen na 3x ale to je pořád hodně.. Díky za info.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý
 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

No - pokud ti na sousedoví záleží, dovol mu - prozatím, odebírat elektřinu od tebe...
;-)
Tresty za ´neoprávněný odběr´ mohou dosáhnout i stovek tisíc, dalším postihem může být i nepodmíněný trest odnětí svobody (jednorázově do dvou let, při opakovaném odběru i více - i v souvislosti s nárůstem škody!).


Avatar uživatele
Stříbrný

Oni na to příjdou jednoduše rozdílem hlavního elektroměru pro danou větev a jednotlivých větví a samozřejmě pokud elektřinu "odstřihnou" jen plombou na jističi, pak je tento odstřihnutý objekt více sledován, zda nedochází k nějaké manipulaci...a zjistí to tak, že k sousedovi ani nemusí chodit...


Avatar uživatele
Zlatý

To, že na to nemá, nikoho nezajímá. Někdy se na to přijde hned, někdy za dlouho. Saknkce však v žádném případě nebývají malé. Teoreticky mohou být zaučtovány všechny ztráty v okolí.


Avatar uživatele
Zlatý

Jediná rada je : zaplatit nedoplatek. V žádném případě nesundávat plombu. Postih bývá značný. :-(
Doplňuji:
Neoprávněný odběr elektřiny nebo plynu je krádeží a pachatel může být podle §205 trestního zákoníku potrestán odnětím svobody až na dva roky. Způsobí-li krádeží velkou škodu nebo trestný čin opakuje, může být potrestán peněžitým trestem nebo trestem odnětí svobody až na tři roky, resp. pět let.
http://www.cenyenergie.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Na neoprávněný odběr přijdou hned a s největší
pravděpodobností takovému "odběrateli" odeberou elektroměr.
Znovuzapojení by stálo dalších několik tisíc ...

Takže plombu určitě neporušovat a nekrást elektřinu!

Jedinou cestou je zaplatit dluh.


Avatar uživatele
Registrovaný

za plombu je tuším hodně vysoká pokuta mají vlastní komando, kolik to ti nepovím...mmch. plombu ti nedají pokud platíš pravidelně zálohy, musely mu přijít nejméně 3 upomínky pak dají cca měsíc luft a pak teprve cvaknou. Když by byl chytrej, zaplatil by první splátku tolik kolik může, další alespoň trochu, ukázal by alespoň, snahu platit pak se s nimi mohl dohodnout na dalším splátkovém kalendáři, ale udělal chybu, teď to nepustí, dokud to nezaplatí a to si ještě bude muset doběhnout na jejich hl. pobočku aby s ním udělali novou smlouvu. Když nezaplatí od cvaknutí do 3 týdnů musí k tomu všemu zaplatit nejen za puštění, ale i za revizi veškerých přístrojů co tam má. Spuštění je po zaplacení přibližně do 4-7 dnů, jen lidem s malými dětmi vychází vstříc a zapnou do druhého dne. Být jím půjčím si peníze od sousedů a známých a pak splácím jim, jinak se nedoplatí a uběhá.
Doplňuji:
Drap má pravdu zaúčtují pak veškeré ztráty z černých odběrů i z okolí, rozhodně radím nedělat blbosti a sehnat peníze.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

Pokud jsem dobře pochopil dotaz, tj. zaplombovany vypnuty jistic odplombovat a zapnout, tak by se neměl počítat černej odběr z okolí, protože odběr domu-bytu bude dál měřen původním elektroměrem.
Samozřejmě nemohu vědět jistě co kterého ma..ra napadne...

Avatar uživatele

anonym

Já se vůbec divím, že někdo nechává vyúčtování na konec a pak je překvapený, že musí tolik doplácet.
Já si během roku, 3x až 4x, naposledy tak měsíc před tím než přijdou sepisovat konečný stav, kontroluji elektroměr a NIKDY jsem ještě nebyl nepřipraven na doplácení.

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

je to krádež.

tzv. sociálna politika je v čr (a i sr) nastavená veľmi nešetrne voči tým, čo na to skutočne nemajú.
preto je zarážajúce, prečo váš sused nezoberie zloženky ako potvrdenie, že platí, na nejakú úrad sociálnych vecí a nevysvetlí, že problém mu spôsobuje iba ten nedoplatok.
si myslím, že keď narazí na rozumného človeka (na úrade), že sa to riešiť bude dať.

napr. v británii, taliansku viem, že dôchodcu (starobného, invalidného) proste od elektriny nesmú odpojiť (ale nesmie zaujať pozíciu slepého-hluchého, musí komunikovať, dať vedieť >ja na to nemám<), samotný poskytovateľ energií potom neraz dáva podnet sociálke (a tá to rieši, zaplatí).

Avatar uživatele
Bronzový

gagaga

dzanicko, omlouvam se, ze tady..ale : jak bylo na depesacich ? :)
ja si je tentokrat nechala ujit a mrzelo me to ..vloni v cervenci to byl ale " narez " ..
-iv-

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 1112
Zlatý mosoj 927
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 468
Stříbrný cukrar 336
Zlatý Kepler 282
Zlatý Hlada 258
Zlatý marci1 255
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 238

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.