teresta

ještě jednou jističe :)

http://teresta­.rajce.idnes.cz/jis­tice#SAM_4999­.jpg tady mám fotku těch jističů viz mé otázky, jen chci jestli chápu dobře když vššechny dráty odpojím, otočím jističe tak jak mají být a zapojím zpět dráty ty co vedou zespoda dolu do jističů, ty co zezhora nahoru do jističů Lze to? Děkujijá jen jestli si rozumíme…Vím, že je to hrozný, tak odpovědi typu jakej fušer mi to dělal atd je bezpředmětný(vím to, ale čas zpátky nevrátím) prostě se tak stalo a teď to potřebuju dát do kupy. díky
Doplňuji:
kdybych si chtěla pozvat revizního technika nepsala bych na odpovedi.cz revizáka si pozvu až to budu mít tak jak má čili zpět a né nohama vzhůru jinak díky za odpověď, ale počkám si i na jiné názory

Nejlepší odpověď
Mapel

  1. to co vidím je děs a hrůza. Nevěřím, že původní instalaci dělala odborná firma. I po převrácení nemohou být takto dráty překroucené. Je to směs EATON PL6 a PL7 což nechápu a klsika hlavní vypínač OEZ.
  2. Uvedené modulární přístroje jsou obousměrné a nebyl důvod je otáčet. Původně mě napadl hřeben, ale ten tam zapojen nebyl.
  3. Nechápu proč firma nepoužila klasický podružný rozvaděč, ale tuto obludu. Ta totiž není udělaná podle norem a revizí neprojde ani náhodou.
  4. Není výrobní štítek a pro další hodnocení bych potřeboval další fotky. Nabízel jsem ti odbornou pomoc na mé služební adrese a to zdarma. Tady se opravdu odbornou radu nedozvíš. Pokud máš zájem, ta ještě jednou masek@sonepar.cz
  5. K odpovědím.

Chrániče nemusí být zapojeny u této řady horními svorkami.
Ve spodní části je dostatek místa a může být umístěna pomocná svorkovnice s pevným zakrytováním a potom celá skříň postrádá smysl. Není zajištěno krytí IP20 při kontaktu s modulárními přístroji.

Další odpovědi
led

Keď vidím ten mišmaš, jediná rada:
na nič nešahajte, na niekoľkých (všetky čierne -živé -odvod) vodičoch vidím poškodenú izoláciu
ak nie ste elektrikárka s kvalifikáciou minimálne pre samostatnú prácu (nepamätám presne český §). Krátke prívodné vodiče sa musia pomocou svoriek predĺžiť. Lišta s ističmi otočiť. a ten maglajz vodičov usporiadať
Túto prácu musí spraviť odborný pracovník!

Michal Kole

Já bych to raději něchal zkontrolvat revizním technikem. Ono z fotky to vypadá všelijak.

možná jen z toho úhlu focení nějaké dráty nevidím.

Podle předpisů se musí být na všechno projekt a revize

rozvaděče je něco jako „výrobek“ co se prodává na krámě DLE zákona, i když je rozvaděč každý „jiný“ ale musí na něj být „atest“ a to na „tento“ nejde dostat,
projektová dokumentace asi není, takžže atest nelze vydat.

A to řemeslné provedení … existují propojovací lišty a ne „vodiči“

anonym

Tak trošku nepotěším. Ty chrániče musí být namontovány tak jak určuje výrobce. U těch jističů je to jedno. Tzn., že chrániče musí mít přívod zcela jistě zvrchu.
To s prominutím hovado, který to dělalo, bych chtěl dostat pod ruku :)
Jediná rada, která by snad mohla pomoci, je pod a nad skříň zabudovat krabičku a z té vyvést delší vodiče.