Lucyfer

Jaký je (podle vás) rozdíl mezi zaměstnáním, povoláním a prací?

Ocením definice i vaše osobní vnímání.

Někdo už nad tím „filosofoval“, že mu zaměstnání přijde, jak když ten člověk tady nemá smysl a aby se nenudil, tak ho musí někdo zaměstnat (nějak tak). Že on dělá práci… a baví ho to.

Nejlepší odpověď
annas

Povolání = profese = zaměstnání. Jde o synonyma, tedy slova podobného významu, záleží na kontextu.

A. Profese = povolání s oddborou přípravou. Širší pojem kvalifikace.

B. Je rozdíl mezi zaměstnáním a povoláním.

  1. Zaměstnání – máte práci, děláte pro výdělek, nemusí vás zaměstnání ani těšit. . i Děláte něco jiného než svou profesi, své povolání. .
  2. Povolání . je něco, k čemu je člověk předurčen. Např. učitelské, lékařské povolání, tedy profese – vzdělání a i jiné schopnosti. Je to profese, která člověka těží. ,

Z pohledu jazyka se rozlišuej zzměstnání a povolání užitím . í 1. a 7. pádu – – je učitel x je učitelem.

1. pád – Můj známý je povoláním učitel, ale je zaměstnaný jako úředník. Ale to, že vystudoval učitelství, í mu nikdo nevezme,

Je zařazený do určitého druhu. Stav stálý

7. pád – Můj známý je učitelem, je zaměstnaný ve škole , třeba učitel angličtiny, bez učitelského vzdělání, je to jeho současné „povolání“, ale nemusí být stále. . Nemá učitelské vzdělání.

Stav přechodný.Nevys­tudoval učitelství, ale zabývá se jím., stal se učitelem.

Ale pozor . např. můj otec je ředitelem, nikoliv ředitel.

C. Práce

  1. zaměstnání – očekáváme jen peníze
  2. profese – nejde jen o peníze, ale i to, že je člověk úspěšný
  3. poslání – i když má člověk menší výdělek, než by měl jinde. pokračuje dál. Tak by to mělo být např. u učitelů. Jejich povolán, profese, í by měly být nejen zaměstnáním, ale i posláním. .

Jakákoli práce se může stát posláním, jakékoliv poslání se může stát zaměstnáním.

Záleží na přístupu každého jedince.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.