MacChill

Jaký je naprosto legální postup při získávání mp3 souborů do přehrávačů?

Doteď jsem myslel, že by se soubory měli kopírovat z cédéček, ale to je tvorba kopie tzn. trestné. Napadá mě obchod typu ilegálně.cz , ale ten byl tuším zrušen, ne?

Nejlepší odpověď
chudst

Kopie nejsou trestne, kdyz jsou uzity pro vasi osobni potrebu z originalu (napriklad zalohovat CD, kdyz se s nim neco stane). Je trestne sireni komukoli jinemu. Dokonce je vec, o ktere bych rekl, ze je 100% legalni a nikdo vam proti tomu nerekne pul slova, vcetne autoru CDcka.

A u nas je legalni stahovat i mp3ky, takze – proc toho nevyuzit? (Pozor – stahovat z internetu, ne z torrentu. Z torrentu poskytujete data i dalsim uzivatelum – sdilite je.) (Samozrejme – to uz neni to prave, ale zakazano to neni, takze proc ne.)

Další odpovědi
slad08

Jo, to jsou ty Autorská práva. :)
Podle mě, když je to na internetu volně stažitelný, tak je to legální. Ovšem je to zase na správci stránek, který nese za to vše zodpovědnost.