Usoman

Jaký je nadřazený celek od slov fauna a flóra?

Existuje odborný termín, do kterého spadá jak fauna, tak i flóra?

Nejlepší odpověď
annas

Zařadila bylch zvířenu i květenu do živé přírody.

Do ní patří člověk, živočichové, rostliny a houby., mikroorganismy. – . záleží na tom, zda bereme v užším či širším slova smyslu

--
Za určitých okolností by se dal použít pojem biodiverei jako "vlastnost veškerých živých systémů vykazovat rozdílnost ", tedy rozdílnost flóry i fauny.

https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?ci­zi_slovo=biodi­verzita+&typ_hle­dani=prefix

Další odpovědi
dubraro

Živá příroda, život.

aliendrone

Pokud je mi známo, tak ne. Totiž fauna a flóra jsou si natolik vzdálené (taxonomicky), že je odělují taxonomické stupně jako jsou klady (clade) či superkupiny a prvním slučujícím/spo­lečným taxonem jsou Eukaryota (jaderní). Jenže tento společný taxon zahrnuje MNOHO dalších, kupříkladu houby, které jsou řazeny spolu s říší živočišnou do do nižšího taxonu, než Eukaryota (konkrétně Obazoa), do kterého rostliny nepatří. Hele, tohle vrchní členění si dogoogli sám, pořád se to mění a s přiřazením různých taxonomických jednotek se čenžuje tak, že bývalí vexláci hadr. Tohle zná jen odborník, pokud vůbec se na něčem jsou schopni shodnout. ;) :D :D

Na druhou stranu ani na opačném konci to není moc jasné, protože navzdory vrchnímu rozčlenění se DOLE (na opačném konci taxonomického stromu) se rostlinstvo a fauna překrývají v závislosti na definici termínu „flóra“, v jeho širším významu do něj spadá i mikroflóra obsahující organismy nerostlinného typu z JINÝCH říší, než Plantae, (např. bakterie). Zkrátka je v tom neuvěřitelný BORDEL (a to si prosím stěžuji na chaos v technických či fyzikálních oborech, ti jsou ale v porovnání s biology úplně ZLATÍ a dokonale systematičtí)!

Pokud tě tedy Eukaryota (která zahrnují většinu života na Zemi včetně toho, který napatří ani do jedné z říší) neuspokojují, těžko najdeš vhodnější nadřazený celek.

Rokio

biosféra = živý obal země

zjentek

Vesmír? (;

aliendrone

Koukám, že jsem si sám iniciativně přidal trochu více, než bylo žádáno a snažil se o nejbližší společný nadřazený celek. Takže dávám palce všem, co odpověděli správně (tedy na jakýkoliv nadřazený celek). :)