SINGO

Jaký fotoaparát?

Chci si koupit nějaký foťák. Ted jsem našel tenhle:
http://www.al­za.cz/olympus-sz-10-silver-d224884.htm

Mě zajímá jestly je dobrej, bude dělat dobrý fotky? Nebo mě dopuručíte jiný do 3000 kč?

Nejlepší odpověď
Drap

v této cenové relaci si nijak zvlášť nevybereš.
Nedá se říct špatný či dobrý foťák. Téměř všechny jsou na srovnatelné úrovni.
A tu kvalitní fotku dnes už dokáže každý, Více ale záleží na oku , citu a umu fotografa, zda fotografie bude dobrá či špatná.

Další odpovědi
ondra07

Podle mě jste si vybral skvěle. Taky jsem vybíral a srovnával a tenhle je nejlepší do těch 3000 Kč. Tady máte i recenze: http://digitalni-fotoaparaty.he­ureka.cz/olym­pus-sz-10/recenze/
A ano, bude dělat výborné fotky. Já bych do něj šel. :)

kablik

ONDRA ti radí dobře, já mám ke kompaktům výhradu, pokud aparát nemá optický hledáček, je to nanic protože na displeji za dobrého světla nic neuvidíša tím pádem vlastně fotíš všecho jen ajen odoka, což pořádnou fotku neumožní…

Hlada

V dané cenové kategorii je to dobrý aparát. Má velký rozsah transfokátoru, překypuje množstvím různých uživatelských funkcí, které se snad ani nedají využít. Na druhou stranu mu chybí zcela základní vybavení, jako hledáček, manuální ostření, režiny priority času a priority clony. Za nevýhodu také vidím speciální akumulátor. Aparát může dobře posloužit jako automatický záznamník pro uživatele, kteří se nechtějí fotografováním příliš zabývat. V této souvislosti mne napadá otázka, zda není nepohodlné tolik různých funkcí ovládat přes menu. Aparát má minimum ovládacích prvků. Navolit rychle požadovanou funkci na slunci bude asi obtížné.

anonym

Připojuji se k k ondrovi07, v této cenové relaci fakt optimální poměr cena/výkon (kvalita).
Díky akci o tisícovku levnější a za tento peníz – prostě bez konkurence. Ostatně veškeré recenze – výhradně pozitivní.
Pokud máš zasílání obchodních mailů od Alzy, tak v pátek zaslali poslední akci, kde je tento kompakt hned na 1. místě.
Ad Drap, kdo se digifotu věnuje a rozumí tomu, tak si vybere, protože ví jaké parametry hodnotit a dá na recenze profíků.
Kdo je laik, ten se zmůže jen na bagatelizaci a zlehčování pro něj vágní oblasti.
Nevidět rozdíly ještě neznamená, že nejsou a leckdy zásadní:
(CCD 14 Mpx, 18× zoom, 3.0" LCD, Li-Ion, funkce panorama, SD/ SDHC/ SDXC, face detection, HDMI, USB).
Stejně významnou roli hraje i renomé značky, spolehlivost a design jejích produktů a další kritéria, která ti možná ani nic neříkají.

Michal Kole

Já bych raději počkal ještě pár dní/týdnů, než Olympus dá do prodeje foťák TG-820.

Nebo už prodávaný typ TG-810.

Bude sice stát necelých 8 tisíc, ale dá se s ním fotit POD VODOU až do hloubky 10 m

(což se mi zrovna moc jakol „technikovi“ nezdá, protože výrobce píše že té odolnosti bylo dosaženo v laboratorních podmínkách. Ona může nastat kombinace jevů jako vysoký atmosférický tlak a vysoká slanost voody = vyšší hustota, čímž bude vyšší absolutní tlak, který foťák nemusí vydržet)

Víc bude asi lepší zájemcům vysvětlit, soukromě na michal.kolesa@seznam.cz protože téma je o foťákách a ne o hydrostatic­kých jevech