Katka99

Chci si koupit fotoaparát, ale nevím jaký. Poradíte?

Dobrý den, chci si koupit fotoaparát, který má i přední kameru,jakoby u mobilu když se fotíte tak že na sebe vidíte, nevím, jak lépe to popsat, snad chápete. Tak jestli někdo má nějaký tip, byla bych ráda kdybyste mi ho řekli. Cena fotoaparátu tak do 10 000 Kč.

Nejlepší odpověď
mosoj

U fotoaparátů se autoportrét (kašlu na jůesej) řeší výklopným a otočným displejem, buďto nahoru, nebo častěji do strany.

Ani profi foťáky to nemají jinak, pokud to vůbec mají!

Další odpovědi
Lamalam

To co potřebuješ, ti zajistí výklopný a otočný displej.

Rokio

Základ je, aby měl hodně megapixelů a byl od kvalitní firmy.

mzm

Třeba samsung dělá aparáty s předním displejem (https://www.en­gadget.com/2012/01­/02/dv300f-adds-wifi-to-samsungs-front-facing-lcd-dualview-line/), nebo zmiňovaný displej výklopný, pak spousta fotoaparátů umí být ovládána přes WiFi telefonem a na telefou vidítě, co fotíte + ovládáte. Možností je dnes strašně moc. Doporučím nehonit se za megapixely, nevěřím, že budete potřebovat víc jak 10MPx. Hrubá orientace je maximální ISO, čím větší, tím míň bude foťák při těch nižších ISO „šumět“ – hezčí fotky.

Jinak je to na delší povídání. Osobně bych zašel do prodejny, vyzkoušel a, který se mi bude líbit, ten si pořídit.

Drap

Nechápu. Nerozumím tomu, co je přední kamera u fotoaparátu. Jsou nějaké i se zadní kamerou?

Kepler

Nejsem zrovna odborník, ale v této cenové relaci můžeš koupit poloprofesionální aparáty, které mají jen jednu kameru, protože na selfie (jako fotomobily) nejsou určeny. Fotku sama sebe můžeš udělat tak, že foťák umístěný na stativu, nebo pevném podkladu, namíříš na zamýšlený prostor, na funkci samospouště si nastavíš čas a v klidu zaujmeš pozici.

Tw!st

pochybuju že existuje fotoaparát s přední kamerou, i kdyby ano tak to nebude za 10k o moc kvalitnější než u mobilu. Pokud chceš dělat selfie fotoaparátem, tak si kup nějaký který má otočný displej, tudíž fotíš normálně zadní kameru jak ty říkáš ale uvidíš se i tak na dispeji. něco na styl tohodle https://www.ma­ll.cz/digital­ni-zrcadlovky/nikon-d5200-18-55-af-s-dx-ii?gclid=CjwKEAjw-r27BRCzsNyzrMrM-j0SJACp2TiBpAh­RlwEgMzOEsqPz_PpmHhgIw­cQqJOIX-1nSoiWENRoCWFbw_wcB

sanskrybastr

No, pokud chceš fotoaparát, se kterým lze fotit „selfie“ tak z vlastní zkušenosti můžu doporučit tento https://www.ex­pert.cz/sony-alpha-5100-16-50-mm-blackilce5100lbcec/ Mám ho už asi rok doma a fotí výborně. Hlavně má skvěle vyřešené právě to otáčení displeje, díky čemuž je na focení selfie úplně ideální.