haniya

Jaký fotoaparát by jste mě doporučili? Jsem amatér.

jaký máte názor na canon 450D?
Doplňuji:
nyní se rozhoduji mezi canon 5000 a nikon 5000? a váš názor?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Píšete, že jste amatér… aby pro vás zrcadlovka nebyla zbytečně škoda a její funkce jste vůbec využila. Chcete nastavovat různé parametry nebo jen cvakat?

Obecně-Canony a Nikony jsou velmi dobré. Mám zkušenost s Canonem 300 a jsem spokojena, ale Nikoňáci a jiní zase hájí tu svou značku 🙂

Další odpovědi
mosoj

Pokud již máte nějaké zkušenosti s fotografováním a chcete se tomu více věnovat tak ji kupte. Počítejte ale, že setový objektiv není nic moc a za čas budete pokukovat po kvalitnějším objektivu za podstatně větší peníz a nezůstane jenom u jednoho.
Pokud jste zatím fotila jenom s kompaktem, hned se Vám dařit nebude. Canon nebo Nikon obě to jsou kvalitní značky a každá má své zastánce.
Doplňuji:
Nikon D 5000 znám, ale Canon 5000 ???? Není to 500 D nebo Canon 1000 D.

led

pozrela som si recenziu, pokiaľ chcete naozaj fotografovať a nielen cvakať, nie je čo riešiť
záver recenzie:Canon EOS 450D je zajímavý fotoaparát pro náročné začátečníky. Nabízí mnoho funkcí, které mají vyspělejší řady EOS, ovšem zabalené do menšího kompaktního a lehkého těla. Kvalita obrazu je vynikající a dojem kazí pouze drobnosti v ovládání a uživatelském komfortu. Rozlišení snímače je ideální, zejména i pro zachování velmi nízkého šumu. Cena se pohybuje okolo 16 500 Kč včetně DPH v maloobchodech bez objektivu. Se setovým objektivem o cca 2 000 dražší.

Zdroj: http://www.fo­tografovani.cz/ar­t/forec_amater/ca­non-450D-rec.html

ReHu

Já jako amatér jsem velmi spokojena s Nikon. Volbu mi potvrdil i servisák. U Canonu se více platí značka, než kvalita. Ta je srovnatelná i s jinými.

DusanOrlik

Já bych zvolil Canon 5000.Je i vyhledově lepší…