mamen

Jaký druh kreslícího kartonu na uměleckou kresbu?

Doporučte mi druh kreslícího kartonu o gramáži kolem 300g, který se dá často progumovávat a přitom mi " nezchlupatí". Při kresbě vlasů rudkou nebo tužkou se musí progumovávat třeba 5× velké plochy, aby vlasy nabyly na objemu, ale každý papír to nezvládně a chlupatí. Otázka zní, jaký papír a kde ho seženu?

Odpovědi
lilibou

já maluji na obyčejnou lepenku nebo jak je na skicáku v zadu ten tvrdý karton(nevím jak se tomu říka)jinak se vyrábí papíry přesně podle toho čím na ně chcete kreslit či malovat..např.v koh-i-nooru je skvělý výběr…ale být tebou tak spíš zkusím vyměnit gumu..
jsou takové plastické gumy,které neničí papír..ale to by vam meli v kazdem papírnictví poradit..jen bych chtela dodat,ze gumovat není moc dobrý,zkuste ty vlasy pouze malovat různými odstíny tužek nebo rudek..nebo já například používám k rudce i bílou křídu..a k tužce zas bílou pastelku..plochy se tak hezky zaceli a zaroven vám to i zesvětlí místa která chcete..

mamen

Mě zajímal konkrétní papír, musela bych každý den kupovat jeden skicák, abych mohla využít zadní stranu, to by byla spotřeba skicáků za rok 😉
Gumou to není, mám vyzkoušenou a vím, že každý papír reaguje jinak, takže je to papírem. A v papírnictví neporadí, většinou se tam prodavačky nezajímají o uměleckou kresbu. Chtěla bych názor někoho, kdo se v tom vyzná.