CR chess2017

Jaký/který cizí jazyk máte nejradši?

Původní dotaz

Jaký cizý jazyk máte nejradši?

Nejlepší odpověď
dubraro

Takový, kterému rozumím. Ale není jich mnoho…
Jsou jazyky, které jsou velmi vhodné k určitému účelu. Kupříkladu snad nikde nelze tak jadrně nadávat jako v maďarštině. Vyhrožovat jako v arabštině. Přesně popisovat jako v němčině…

Další odpovědi
dudu

Slovenštinu a francouzštinu plynoucí z úst šarmantníchl žen.

aliendrone

Jedině dámský, ale znám i takové, kteří volí pánský nebo je jim to fuk. :D :D

led

1 – S češtinou som sa nerozlúčila od kolísky
2 – Pri manuáloch najradšej „kuchynskú“ americkú angličtinu – vzhľadom na ich predpisy je tak detailná, že tomu rozumieť aj bez slovníka a prirodzene aj slovanské jazyky v manuáloch nie sú na zahodenie.
3 – Niektoré jazyky je lepšie počúvať a niektoré za čítať.

Drap

Lakotštinu

Smackdown

Irsko.

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=8DDHu­lO485k

vikimiki11

Svahilštinu

RyuzakiKate

Chovám lásku ke svému mateřskému jazyku – češtině.
Je mi líto, že už tolko lidí, tedy mých vrstevníků apod. nerozumí slovenštině, krásnému, měkkému jazyku.
Angličtina je už pro mě naprosto přirozená, jelikož ji používám denně (čtením a poslechem, občas dopisováním, ale ráda bych se opět rozmluvila) a někdy se přistihnu v ní i přemýšlet. Jen mě štve, když to někdo míchá s češtinou, např. „No tak tam hoď nějaký úplně random.“
Mám slabost pro japonskou kulturu a jazyk se mi taky moc líbí, pár slovíček pochytávám z anime včetně výslovnosti, něco maličko jsem se naučila, občas si zazpívám…
Snažím se jako samouk poznávat francouzštinu…
Němčinu mám též ráda, ale na gymplu jsme měli učitelku takovou, že mi to celkem otrávila, ale sama se ji snažím postupně opět probudit k životu.
Též se mi líbí ruština a severské jazyky, které zní jako z úplně jiného světa…
No, abych všemi mluvila plynně, asi mi celý život nebude stačit :D

ivzez

Latinu, angličtinu, italštinu, němčinu.

Slovenštinu jsem se dodnes nenaučila brát jako cizí jazyk
(byla by na prvním místě).