Jaký cíl má mít bakalářka Dospívající a jejich vztah k autoritám v prostředí rodiny a školy? Co zkoumat?

Nejlepší odpověď
annas

Přece vypracováváte bakalářskou práci pod vedením vedoucího práce, takže byste měla měla postupovat podle jeho pokynů. Také záleží na oboru, který studujete. Nemůžeme přece vědět, jak je vaše práce pojata, z čeho vychází atd.

Měla byste prezentovat své názory…

Další odpovědi
Pájo

Obsahovat by měla v několika základních pohledech (přesně by vám to měl doplnit váš školitel bakalářské práce):

  • základní informace a definice z literatury /co je rodina, co je škola a co autorita/
  • jaké jsou základní vztahy z pohledu autority – podřízenost/nad­řízenost ve společnosti obecně, pak důkladněji v rodině a škole
  • pěkné by bylo zachycení vývoje z historie, minulosti a současnosti ..můžete se pokusit o nástin vývoje i do budoucnosti (o tom, že klasické pojetí školy bude postupně vytlačováno novými – neříkám, že lepšími – trendy ve výuce)
  • vztahoval bych vše více k té škole, až pak k rodině, práce tak může mít „větší cenu pro pedagogy“
  • měla by obsahovat myšlenku, že základní výchova potomků je primárně na rodičích a rodině. Škola by měla umět na těchto rodičovských základech stavět.
  • zachyťte vztah výchova-autorita
  • přirozená/vynucená autorita

apod.
DOPLNĚNÍ:
Asi mé info špatně vyznělo /podle reakcí ostatních/. To, co uvádím výše by mělo samozřejmě vycházet z Vašeho vlastního názoru a pohledu na danou problematiku a v úvodu doplněno o názor druhých (odkazy na a citace z literatury).
Kdo už někdy psal, ví, že to tam budou chtít…„prokazujete tak úctu i k myšlenkám ostatních autorů z oboru“…tak mi to bylo řečeno..

anonym

Ja nejsem Bakalarka , ale mam take urcite sve cile.
Je to ukol .. , napiste to tak , jak sama citite , jaky vztah mate vy osobne .. -iv-