smile35

Jak oslovit vedoucího bakalářské práce?

Pěkný den všem, konečně jsem si vybrala téma bakalářské práce, ale netuším, co napsat do e-mailu vedoucímu, abych hned ze začátku něco nepodělala. Díky za rady :)

Odpovědi
Alesh

Vážený/Vážená pane/paní <nejvyšší titul oslovované osoby v 5. pádě>

RyuzakiKate

Nejdřív bych si ho možná odchytla po přednášce/semináři, aby věděl, o koho jde, a případně se domluvte na konzultaci a už to půjde samo. Tam prodiskutujte, jestli má téma smysl atd. A taky jestli by byl vůbec vhodným vedoucím, no případně by tě mohl odkázat na jiného kolegu… Teda pokud nechceš vyloženě jeho :P
Já ti hlavně gratuluju, že sis dokázala vybrat téma, protože u mě to trvalo asi rok a musela jsem prodlužovat. Ale dopadlo to relativně dobře, měla jsem celkem dost času na prostudování spousty zdrojů, dost si pamatuju a vypěstovala jsem si k tématu hluboký vztah.

Arne1

Je to těžké… Mne by například dost vůči pisateli popudilo právě to kdyby použil ono „Vážený pane inženýre…“. Jsem z té generace, kde se takové titulování na Internetu nepoužívalo.
Takže ve vší slušnosti, ale nepřehánět s formalitama, někdo na ně může být alergický.

ivzez

Já bych použila „služební hodnost“:

Vážená paní profesorko/Vážený pane profesore,

za oslovením napište čárku a další odstavec začněte malým písmenem.

smile35

a v pokračování e-mailu má být něco, na co se nesmí zapomenout?

Ronnie3697

Oslovení bych vůbec neřešil. Psal jsem bakalářku minulý rok a pokud to není 60letý profesor, tak stačí „Dobrý den“ a nakonec napsat „S pozdravem“, toť vše.
Co se týče výběru tématu, není nutné o tom něco znát. Téma si vyber takové, které tě zaujalo, i když o tom nic nevíš. Všechno zjistíš z knížek a z internetu. A když si dáš něco, o čem nic moc nevíš, aspoň se naučíš něco nového.
A bakalářky se neboj, stejně si jí čtou jen dva lidé, vedoucí a oponent. Pokud máš v plánu pokračovat, tak diplomka bude o dost horší :)

Arne1

60 letý profesor ? Dovedeš si představit kdo je v tom věku ? Já třebas mám 64…

Arne1

… a podstatné je, vědět něco o tématu. Žádný vedoucí nemá rád studenty kteří si téma vybrali protože už žádné jiné nebylo a nic o tom nevědí. Vedoucí není od toho aby tě něco učil, ten tě jen nasměruje, doporučí literaturu, upozorní na chyby a co by se ještě mělo udělat. Bude na tebe taky psát posudek.

Arne1

… jo a abych nezapomněl, vzpomenout si na pravidla českého pravopisu, hlavně na I/Y. Pokud tedy nechceš aby z tebe byl první dojem že jsi totální debil.

Arne1

ano… o co vlastně jde. Internetová komunikace vždy byla spíše stručná a nějaké květnaté kecání jaké doporučuje například Ivzez se nikdy nenosila. Ale svět se asi mění a mladá generace to možná cítí úplně jinak.
Mně přijde naprosto komické si představit, že na mne zaklepe študák a začne „Vážený pane inženýre, dovolte abych vás požádal o…“. Měl bych ho za totálního debila, nicméně bych ho nemohl vyrazit a musel bych mu vyhovět. A v tom emailu je to podobné.