Anonym*

Jaký čas je správně? Jaká věta?

Dobrý den. Mám větu v Aj větu —> Which book ..... you .....(use) before this one?
Potřebovala bych poradit, jaký zvolit čas. Present Perfekt Simple, Present Perfekt Continous, Past Simple — zvolila bych předpritomny čas prostý a věta by byla takto —> Which book have you used before this one? Prosím o radu, děkuji.

Odpovědi
Dochy

Z těch 3 základních možností je zrovna „have you used“ asi ta první, kterou bych rozhodně nepoužil. Ale nejsem v AJ zas tak dobrej abych to mohl někomu vnucovat.

koreafangirl

Dala bych Past simple – Which book did you use before this one?
Brala bych to tak, že se ptáš, jakou jsi měla před touhle, takže tu, na kterou se ptáš jsi už měla a nemáš.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.