Jaký by mi hrozil trest, pokud bych na veřejném místě zapálil kanadskou vlajku?

Doplňuji:
arygnoc:Hlavně že Slováci hrát hokej umí. A nepleteš si Srby a Bosňáky?

Nejlepší odpověď
klumprt

Pokuta až 50000 Kč za přestupek podle § 23 odstavce 1 písm. a) zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší.

„Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že … spálí v otevřeném ohništi jiné materiály než suché rostlinné materiály neznečištěné chemickými látkami“

Předpokládám, že kanadskou vlajku vyrobenou z čistě rostlinného materiálu a obarvenou přírodními barvivy nebude snadné sehnat.

Další odpovědi
anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C3%BDtr­%C5%BEnictv%C3%AD

marci1

Až 2 roky vězení.
"Hanobení vlajky (například spálení) nově není považováno za samostatný trestný čin jako u našich slovenských sousedů, ale za pouhý přestupek.
Právní výklad ovšem naznačuje, že jakékoli hanobení státního znaku na veřejnosti většinou souvisí s výtržnictvím, za které hrozí až 2 roky vězení. " ☹

http://www.aha­online.cz/cla­nek/musite-vedet/44107/co-kdyz-spalim-vlajku-a-dalsi-zajimavosti-o-symbolu-ktery-slavi-90-let.html

arygnoc

nemáš k tomu dôvod, veď srbi sa nevedi ani korčuľovať, natož aby hrali hokej.
ešte tak mlátiť hlavou o zem a allahovať, to zvládnu.

;-Q
Doplňuji:
to je jedno, všetko je to necivilizovaný balkán.

;-Q

Löwe

Klumprt, a jak to zjistí, jestli byla z rostlinného materiálu, když bude spálená? 🙂

honza19hk

přestupek za hanobení státních symbolů platí ale pouze pro ty české.Tudíž ne pro kanadskou vlajku,nicméně mohl bys dostat taky přes hubu kdyby tě viděli fanoušci Kanady.

klumprt

marci1

To výtržnictví by podle mě záviselo na dalších okolnostech, které tazatel neuvedl, pročež s nimi nepočítám. A přestupek k hanobení státního symbolu se týká jen českého státního symbolu.

Löwe

Dokazování, to je jiná otázka. Můžou třeba v ohništi najít kousek nespálené látky.