Avatar uživatele
Pokročilý

Jaký akumulátor do této baterie? - viz fotka

- posílám odkaz na fotku, jediné co jsem měl po ruce a nejrychlejší způsob přes mobil
- ne není tam vir :)
https://uloz.to/…

-baterií jsem sehnal ale nabíječku na něj ne, byl bych rád za nějaké odkazy na koupi nebo názvy, díky předem :)

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný
 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Tak si to nejdříve ujasněme: Na obrázku je akumulátor ( nikoliv baterie) typu Li-ion 16340 o napětí 3,7 V. Pozor na značení je v tom zmatek. Jsou také stejně veliké jednorázové baterie, které se nenabíjejí a nesou nejvíce označení CR 123A a mají napětí 3V. Nicméně, třeba označení RCR 123A je nabíjecí s napětím3,7 V!!!
Pokud máš akumulátor 3,7V potřebuješ, jak píšeš ,nabíječku. Osobně jsem ji koupil na Čínském e-shopu Bang- good za třetinovou cenu ( cca 12 dolarů) než ji koupíš zde.
Nabíječky jsou dělané tak, že zvládají vždy vícero typů akumulátorů. Jinak nezbývá nic jiného než se poohlédnout zde. Stačí zadat do vyhledávače.
https://klasicke-nabijecky.heu reka.cz/…
Ceny jsou zde ale hrozné!!!


Avatar uživatele
Zlatý

Na obrázku je akumulátor, nie batéria. Batéria sa nemôže opakovane nabíjať. Môžte použiť napríklad =5V nabíjačku mobil, tablet, Nabíjacie napätie by malo byť vyššie ako výsledné napätie nabitého akumulátora. Najlepšie je použiť nabíjačku s automatickým vypnutím nabíjania.


Avatar uživatele
Zlatý

Nějak otázce nerozumím. Cpát akumulátor do baterie? Abychom si ujasnili pojmy: jedná se o nabíjecí monočlánek, nikoliv baterii. Baterii tvoří více monočlánků zpravidla zapojených v sérii. Obchodníci jsou pitomci a nerozlišují to. Jestli ten "akumulátor" měla být nabíječka, aliendrone už dal tip.


Avatar uživatele
Zlatý

Jestli na to nespěcháš, tak to můžeš koupit v Číně. Nabízí se jich nepřeberné množství za směšnou cenu. Např.:
https://www.aliexpress.com/…

Zdroj: https://www.aliexpress.com/who lesale?catId=0&initiative_id=S B_20190827091909&SearchText=ch arger+16340&switch_new_app=y


Avatar uživatele
Stříbrný

Baterie a akumulátor NENÍ jedno a totéž. Baterie je sestava ČEHOKOLI. Třeba baterie kanónů. Jde o to, že jsou ve vzájemné nějako funci, či posloupnosti, většinou po sobě - sériové, nebo zcela současně - paralelní. Obo jí má i u té kanonády svůj efekt.

U elůektriky pak máme paterii, odporovou, kondenzátorovou, článků baterie... kde článkem baterie rozumíme jednotlivý zdroj, zpravidla o napětí 1,2Vss. Proč právě takové napětí? To vysvětluje p. Volta. Je to sice zajímavé, ale prakticky jakýkoli elektrický článek dává právě tohle napětí. Z praxe víme, že tzv suchý článek dává 1,5Vss. Ovšem suchý článek nelze nabíjet. NIKDY. Pak tu máme články, které jsou ovšem trochu "jiné". Zdají se být suchými, ale technologie pokročily a dají se nabíjet. Je ovšem jen velmi málo těch, které svou technologií umějí více, než 1,3Vss. Cokoli jiného už není článkem, ale baterií. Bez ohledu na to, jestli se nabíjet dají, nebo nikoli. Pokud dáme články baterie paralelně, získáme malý vnitřní odpor a velký okamžitý proud. Vhodné řešení např. pro fotografické blesky. Pokud dáme články baterie sériově, získáme kapacitu a baterie zpravidla vydrží dýl, ovšem za cenu vyššího vnitřního odporu, tedy nižší proudové zatížitelnosti. A tak bychom o bateriích, článcí, nabíjení, a technologiích mohli pokračovat... až.. na vystudování 5 let vusoké školy. A to bude teprve začátek...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

elkon

kapitáne, akumulátor dobíjíme, baterii nikoli. https://www.ceskykutil.cz/…

Avatar uživatele
Zlatý

cochee

Srovnáváme-li pojmy "akumulátor" a "baterie," mícháme pomeranče s řepou. Akumulátor = reversibilní zdroj elektrické energie, také zvaný sekundární článek - lze jej po vybití opakovaně nabíjet. Opakem termínu "akumulátor" není baterie, ale "primární článek," jednorázový zdroj" - nelze jej opakovaně nabíjet a opět vybíjet. Termín "baterie" se týká sestavy několika zpravidla stejných článků (monočlánků) a může tvořit jak primární, tak i sekundární zdroj (tj. nabíjitelný × nenabíjitelný). Logicky monočlánek je jeden jediný článek, ne sestava několika. Pozor ale, v posledních letech se v komerční sféře označuje jako "baterie" i jeden monočlánek, který však je uzpůsobený k přímému použití koncovým uživatelem - tzn. je potažen nějakou izolační vrstvou, nesoucí zároveň označení a parametry tohoto článku, plus je opatřen terminály pro kladný a záporný pól - dno a "čepička" anebo pájecí praporky. Tzn. není chybou označit tužkový monočlánek jako baterii. Už bychom ale nemohli označit jako "baterie," kdybychom například rozkuchali devítivoltovou plochou baterii a vzali z ní jeden z vnitřních článků.

 

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 986
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 474
Zlatý www 412
Zlatý ge0rge 407
Zlatý led 321
Zlatý Dochy 301
Zlatý Drap 298
Zlatý beer 297

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.